Siatkówka. Nieudany turniej młodziczek Kopernika

aach
Fragmenty z meczów Kopernika w Aleksandrowie Kujawskim.
Fragmenty z meczów Kopernika w Aleksandrowie Kujawskim. Adam Chrzanowski
Nie idzie najmłodszym gałczewiankom. Trzeci w tym sezonie turniej rozegrały młodziczki UKS Kopernik Gałczewo. Tym razem dziewczyny z gminy Golub – Dobrzyń udały się na zmagania do Aleksandrowa Kujawskiego w ramach czwartej ligi wojewódzkiej.

Wyniki. Aleksandria Aleksandrów Kujawski – Kopernik 2:0 (25:20; 25:20). Joker II Świecie nad Wisłą – Kopernik 2:0 (25:20; 25:15). Te wyniki spowodowały spadek do piątej czyli ostatniej ligi.

Spory zawód sprawiły sobie i trenerowi Jakubowi Filińskiemu najmłodsze siatkarki Kopernika. W poprzednim tygodniu musiały opuścić szeregi trzeciej ligi a dzisiaj okazało się że również czwarta jest przynajmniej na razie dla nich za mocna. Pierwszy mecz rozgrywały z ekipą ze Świecia. Początek był dobry. Prowadziły już 14:8. Niestety pozwoliły przeciwniczkom na doprowadzenie do remisu 14:14. Potem rezerwy Jokera uzyskały kilku punktową przewagę której nie oddały do końca meczu. W drugim secie Kopernik zagrał bardzo słabo. Rywalki szybko uzyskały dziesięciopunktową przewagę której już nie udało się zmniejszyć gałczewiankom.

Ponieważ Aleksandria wygrała 2:1 z Jokerem zatem w spotkaniu z gospodyniami Kopernik w przypadku wygranej 2:0 mógł liczyć na pozostanie w czwartej lidze. Niestety już początek pierwszego seta nie wskazywał na to. Aleksandria uzyskała trzy a czasami cztero punktową przewagę i nie pozwoliła się dogonić. Rywalki pokonały Kopernika pięcioma punktami. Ostatni set był już przysłowiową grą o honor. Jednak i on nie dał wygranej ze słabo grającym zespołem z Aleksandrowa. Przez to gałczewianki musiały przeżyć gorycz spadku do piątej ligi. Warto przypomnieć że w poprzednim sezonie taka sytuacja w przypadku Kopernika nie miała miejsca nigdy.

KOPERNIK: Natalia Kopczyńska, Anna Targońska, Joanna Dąbrowska, Joanna Grochocka, Patrycja Różalska, Julia Pagie, Julia Dudkiewicz, Wiktoria Klonowska, Maria Kudrej, Weronika Makowska.