Młodziczki UKS Kopernik Gałczewo rozegrały swój kolejny turniej ligowy

Słaby turniej gałczewianek. Młodziczki Kopernika utrzymały trzecią ligę

Tym razem walczyły na poziomie siatkarskiej trzeciej ligi.

Wyniki.
Kopernik – UKS Czwórka Flormet Włocławek 0:2 (12:25; 21:25).

Kopernik – Pałac II Bydgoszcz 2:1 (25:8; 20:25; 15:10).

Siódmy w tym sezonie turniej młodziczek nie był udany dla dziewcząt z gminy Golub–Dobrzyń. Można nawet stwierdzić że tydzień temu w Chełmnie pomimo że przegrały tam obydwa mecze zagrały lepiej aniżeli teraz w swojej hali. W pierwszym meczu z ekipą z Włocławka początek był w ich wykonaniu fatalny. Było 0:5 a potem 5:10 i 6:15 dla zespołu w Włocławka. Przy takiej przewadze końcówka seta nie miała już większego znaczenia. Rywalki wygrały go do 12.

W drugim Kopernik zaczął lepiej. Gałczewianki prowadziły 5:3 jednak niedługo potem wynik zmienił się na 7:10 dla Flormetu. Jednak później zespół z Gałczewa ponownie wyszedł na prowadzenie 15:14 a później było 18:15 dla Gałczewa. Niestety końcówka nie należała już do gospodyń. Wynik zmienił się na 19:20 dla Flormetu a ostatecznie to drużyna z Włocławka zdobyła decydujące o swojej wygranej punkty.

W drugim meczu z zespołem z Bydgoszczy stawką było utrzymanie się w trzeciej lidze. Albowiem wcześniej Flormet pokonał rezerwy Pałacu 2:0. Początek pierwszego seta był bardzo dobry dla Kopernika. Gałczewianki prowadziły 5:1; 10:2 a później 15:3. Oczywiście wygrały to rozdanie do 8.

Ale w drugim secie ku zaskoczeniu widzów lepiej prezentował się zespół z Bydgoszczy. Było 3:5; 7:10 a później już 8:15 dla rezerw Pałacu. Gałczewianki starały się zbliżyć do rywalek ale niestety przegrały tego seta do 20.
O wszystkim musiał zadecydować tie break. Zawsze jest on nerwową częścią siatkarskiej rozgrywki a w kategorii młodziczka jest to niemalże loteria. Na szczęście lepiej zaczęły go gałczewianki. Prowadziły 5:2 a przy przejściu było 8:3 dla Kopernika. Później wynik zmienił się na 10:6 dla Gałczewa. W końcu udało im się wygrać do 10.
Przez to zwycięstwo utrzymały się w trzeciej lidze. Ale przed następnym turniejem muszą popracować dosłownie nad każdym elementem i organizacją gry.

KOPERNIK: Maria Kudrej, Agata Foksińska, Dominika Różańska, Julia Kwiatkowska, Aleksandra Rydzińska, Julia Pagie, Agata Makowska, Wiktoria Klonowska, Patrycja Różalska, Paulina Kopczyńska, Maja Stępień.