Niezwykły mecz gałczewianek! Ostatni w tym sezonie mecz rozegrały kadetki Kopernika

Było to spotkanie w fazie barażowej którego stawką było utrzymanie się w I lidze wojewódzkiej.

Mecz został rozegrany we Włocławku. Wynik. Kopernik – Culmen Chełmno 3:2 (25:21; 15:25; 16:25; 25:20; 15:10).

Niesamowity i pełen napięcia mecz rozegrały na koniec tego sezonu kadetki Kopernika Gałczewo.

Było to spotkanie dzięki któremu udało się im utrzymać w I lidze wojewódzkiej. Zarazem już po raz kolejny ten pojedynek pokazał że w rywalizacji dziewcząt dopóki dana ekipa nie zdobędzie 25 czy 15 punktu to jeszcze nie można mówić kto wygra dany mecz. W ekipie z gminy Golub – Dobrzyń wszystkie siatkarki spisały się bardzo dobrze. Ale o zwycięstwie zadecydowała doskonała gra Natalii Kopczyńskiej oraz serie zagrywek w wykonaniu Joanny Dąbrowskiej i Julii Pagie. Cały mecz stał na bardzo wysokim poziomie z obydwu stron.

W pierwszym secie lepiej zaczął Culmen. Prowadził 3:5 ale niedługo potem wynik zmienił się na 10:9 dla gałczewianek. Jednak później ponownie na prowadzenie wyszła ekipa z Chełmna. Było 11:15 dla Culmenu. Ale los ponownie się odwrócił i gałczewianki prowadziły 20:18 a ostatecznie wygrały całego seta do 21.

W drugim secie tylko początek był wyrównany. Culmen prowadził 3:5 a później 8:10. Od stanu 10:15 była ogromna przewaga chełminianek. Było 14:20 dla Culmenu a ostatecznie rywalki wygrały do 15.

W trzecim bardzo dobrze zaczął Kopernik. Było 5:2 dla zespołu z gminy Golub – Dobrzyń a potem 10:9 dla zespołu z Gałczewa. Jednak później rezultat zmienił się na 14:15 dla Culmenu. Chełminianki miały o wiele lepszą końcówkę i wygrały tego seta do 16.

Przegrywając 2:1 Kopernik wiedział że musi wygrać czwartego seta żeby mieć jeszcze nadzieję na utrzymanie tej kategorii na najwyższym szczeblu rozgrywek w województwie. Jego początek był wyrównany. Było 4:5 a potem 9:10 dla Culmenu. Później wynik zmienił się na 11:15. Ale przy stanie 14:19 dla chełminianek nastąpiło niezwykłe wydarzenie. Na serwisie w ekipie Kopernika znalazła się Joanna Dąbrowska. Wykonała dziesięć bezbłędnych serwisów. Wynik zmienił się na 24:19 dla drużyny z Gałczewa. A ostatecznie wygrały całego seta do 20.
Podłamane chełminianki fatalnie rozpoczęły tie breaka. Wykorzystały to na szczęście gałczewianki. Na serwisie tym razem znalazła się Julia Pagie która wyprowadziła zespół na 6:1. To bardzo duża przewaga w tie breaku. Oczywiście chełminianki nie chciały odpuścić. Na przejściu było 8:4 dla Kopernika. Potem 10:6 a najbardziej niebezpiecznie było w momencie kiedy Kopernik prowadził 10:8. Ale gałczewianki nie dały sobie wydrzeć wygranej i ostatecznie zwyciężyły w tie breaku do 10.

W ten sposób po doskonałej grze odniosły fantastyczne zwycięstwo. W przyszłym sezonie ponownie do Gałczewa przyjedzie Pałac Bydgoszcz, Budowlani Toruń, Joker Świecie, WTS Włocławek oraz debiutant Spartakus Lniano. Zatem już po raz drugi kibice w Gałczewie będą mogli obserwować najlepsze siatkarki w województwie w tej kategorii wiekowej.

Jeśli chodzi o samą ekipę kadetek Kopernika to kategorię kadetka kończą libero Martyna Malcan, rozgrywająca Jolanta Gajewska oraz atakująca Andżelika Różalska. Ale na pewno z powodzeniem zastąpią je kadetki z młodszego rocznika oraz młodziczki. A te ostatnie z pewnością uzupełnią dziewczęta które przyjdą do siódmej klasy reaktywowanej po latach szkoły podstawowej w Gałczewie. Oby ta najmłodsza kategoria w przyszłym sezonie zajęła wyższe miejsce niż siódme które zajmują obecnie w tabeli ligi wojewódzkiej młodziczek.

KOPERNIK: Martyna Malcan, Jolanta Gajewska, Andżelika Różalska, Joanna Dąbrowska, Natalia Kopczyńska, Julia Pagie, Agata Makowska, Wiktoria Klonowska, Maria Kudrej, Paulina Kopczyńska.