Dobra końcówka w kategorii juniorki. Pewna wygrana w Solcu Kujawskim

Ostatni w tym sezonie mecz w kategorii juniorki rozegrały w siatkarskiej lidze wojewódzkiej zawodniczki Kopernika Gałczewo

Na wyjeździe zmierzyły się z zespołem MUKS Tie Break Solec Kujawski. Wygrały 1:3 (25:22; 24:26; 25:18; 25:19).
Ostatni mecz jaki gałczewianki rozegrały w kategorii juniorki przyniósł im zarazem pierwszą wyjazdową wygraną. Rywalkami dziewcząt z gminy Golub - Dobrzyń była ekipa która do tej pory nie wygrała ani jednego spotkania ligowego. Przed nimi pojawiła się zatem szansa na odniesienie pierwszej wygranej której nie zmarnowały.

Początek pierwszego seta nie był dobry dla Kopernika. Rywalki prowadziły 3:5 ale potem było 10:7 dla zespołu z Gałczewa. Potem Kopernik zwiększył przewagę na 15:8 a później 20:14. Ostatecznie wygrał do 22 po trochę słabszej końcówce.

W drugim ekipa z Gałczewa przeżywała wahania formy. Prowadził Solec 3:5 a potem 5:10. Na szczęście dzięki konsekwentnej grze gałczewianki wyszły na prowadzenie 15:14. Jednak później gospodynie uzyskały przewagę 16:20. Ale później ambitnie grający zespół z Gałczewa doprowadził do remisu 24:24. Niestety końcówka należała już ekipy z Solca która wygrała tego seta na przewagi 26:24.

W trzecim początek był dobry dla Kopernika. Gałczewianki prowadziły 5:2 aq potem 10:6. Co prawda później było tylko 15:13 dla Kopernika jednak następnie wynik zmienił się na 20:16. Kopernik nie oddał już tak wyraźnego prowadzenia i wygrał do 18.

Czwarty set był najlepszy w wykonaniu dziewcząt z gminy Golub–Dobrzyń. Kopernik prowadził 5:3 a potem 10:3. Potem przewaga wynosiła 15:9 i 20:12. Pod koniec meczu gałczewianki niepotrzebnie przegrały kilka piłek ale ostatecznie wygrały tego seta do 19. Po tej wygranej z dorobkiem 12 punktów zakończyły cały sezon na piątym miejscu w tabeli ligi wojewódzkiej juniorek.

KOPERNIK: Julianna Niedźwiedź, Wiktoria Gmurska, Wiktoria Klonowska, Weronika Makowska, Julia Pagie, Maria Kudrej, Maja Stępień, Paulina Kopczyńska, Patrycja Różalska, Joanna Dąbrowska.

Dlaczego warto nosić odblaski? Mówi Sławek Piotrowski.