Seniorki Kopernika trzecie w województwie. Brązowy medal dla gałczewianek

W hali gimnazjum w Gałczewie rozegrano drugi mecz fazy play-off ligi wojewódzkiej seniorek.

Wynik. Kopernik Gałczewo – Tucholanka Tuchola 3:0 ( 25:18; 25:23; 25:23).

Spotkanie z ekipą z Tucholi kończyło tegoroczny sezon. Byłoby inaczej gdyby ekipa z Gałczewa przegrała ten mecz. Wówczas zgodnie z zasadami rozgrywek doszłoby do trzeciego pojedynku. Tak się nie stało. Gałczewianki po nie łatwym meczu wygrały 3:0 i w ten sposób w debiutanckim sezonie zdobyły brązowy medal w województwie. Jest to bardzo dobry wynik jak na beniaminka nawet jeśli weźmie się pod uwagę to że ligę seniorek w zakończonym sezonie tworzyło tylko pięć klubów a tylko trzy – Gałczewo, Tuchola i Lniano – były to drużyny środowiskowe.

Ponieważ w pierwszym meczu który rozegrano 19 marca w Tucholi Kopernik wygrał 2:3 a więc teraz wygrana w każdym wymiarze dawała mu trzecią lokatę. W przypadku porażki grano by jeszcze jeden mecz.
W pierwszym secie gałczewianki prowadziły prawie cały czas. Było 5:4 dla nich, potem 10:8 a następnie 15:11 i 20:13. Kopernik nie oddał już tej przewagi i wygrał różnicą siedmiu piłek.
Drugi set nie był już taki łatwy. Rywalki objęły prowadzenie 3:5 a potem 8:10 i 18:20. Dopiero w końcówce dziewczyny z gminy Golub–Dobrzyń przeszły do skutecznej ofensywy. Wygrały decydujące piłki i z przewagą dwóch punktów zwyciężyły w tym secie.

W trzecim secie początek był dla Kopernika. Prowadził 5:1 a później 10:8. Jednak tucholanki nie dawały za wygraną i wynik zmienił się na tylko 15:14 dla Gałczewa. Końcówka seta była trochę nerwowa ale dało się wyczuć niewielką przewagę sportową gospodyń. Ostatecznie podobnie jak w drugim secie wygrały go dwiema piłkami a w konsekwencji cały mecz 3:0. To oznacza że już niedługo otrzymają brązowe medale. Należą się za to wielkie brawa zarówno im jak i trenerowi Jerzemu Komorowskiemu oraz jego asystentowi Jakubowi Filińskiemu. Podziękowania trzeba też skierować w stronę Marka Ryłowicza wójta gminy Golub–Dobrzyń który zaproponował zgłoszenie do rozgrywek ligowych ekipy seniorek oraz Marii Gregorowicz dyrektor gimnazjum w Gałczewie.

W tej chwili trudno jest ocenić ile ekip oraz skąd weźmie udział w nowym sezonie. Niestety, aktualne głosy sugerują że tych zespołów może być bardzo niewiele.