Pierwsza wygrana gałczewianek. Pewne zwycięstwo Kopernika

Drugi w tym sezonie mecz w wojewódzkiej trzeciej lidze siatkarskich seniorek rozegrały zawodniczki Kopernika Gałczewo.

Tym razem w swojej hali spotkały się z Tucholanką Tuchola. Po meczu bez większej historii ograły przeciwniczki 3:0 wygrywając w setach do 21; 17 i 24.

W poprzednim sezonie mecze pomiędzy ekipami z Gałczewa i Tucholi były bardzo zacięte. W Gałczewie Kopernik wygrał 3:1 a w Tucholi po bardzo długim meczu gałczewianki pokonały przeciwniczki 3:2. W obecnym Tucholanka grała swoje pierwsze spotkanie ligowe. Jeśli chodzi o Kopernika to był to jego drugi mecz. W pierwszym uległ 0:3 u siebie Spartakusowi Lniano. Dlatego też ważne było teraz zwycięstwo które zdecydowanie poprawiłoby atmosferę w drużynie.

Już na początku pierwszego seta dała się zarysować przewaga gospodyń. Kopernik prowadził 15:11 a potem 20:15. Później przewaga gospodyń spadła do 21:19. Jednak końcówka należała do nich i wygrały seta do 21.
W drugim secie przewaga Kopernika była miażdżąca. Zespół z Gałczewa prowadził 5:0 a potem 10:0. W tym momencie już było wiadome że tylko bardzo nie sprzyjający przebieg meczu mógłby spowodować nie wygranie tej partii meczu. Tak się nie stało i ekipa z gminy Golub – Dobrzyń pokonała przeciwniczki do 17.
Jedynym jak się później okazało zaciętym setem w tym meczu był trzeci. Lepiej rozpoczęła go ekipa z Tucholi która prowadziła 1:5. Ale potem było 9:10 dla Tucholanki. Następnie Kopernik wyszedł na prowadzenie 15:13. Jednak później było 18:20 dla Tucholi. Później ekipa z Gałczewa miała piłkę meczową przy 24:23. Nie udało się jej wygrać ale tej sztuki gałczewianki dokonały prowadząc 25:24 i tym samym wygrywając tego seta na przewagi do 24.

Ponieważ w minioną niedzielę Spartakus Lniano pokonał 3:0 Sokoła Mogilno zatem aktualnie z dorobkiem trzech punktów Kopernik jest na drugim miejscu w tabeli ligowej. W najbliższą niedzielę 19 lutego na wyjeździe zmierzy się w Lnianie właśnie ze Spartakusem.

KOPERNIK: Anna Drażdżewska, Karolina Mączko, Anita Krawczyk, Paulina Zalewska, Agata Winiarska, Andżelika Różalska, Maria Kudrej, Andżelika Różalska, Joanna Dąbrowska, Agnieszka Żabińska, Martyna Malcan.