Trzeci w tym sezonie w trzeciej lidze wojewódzkiej rozegrały siatkarki Kopernika Gałczewo

Tym razem w Lnianie spotkały się z tamtejszym Spartakusem. Przegrały 3:2 (24:26; 25:18;13:25;25:13; 17:15).

Bez większej przesady można stwierdzić że mecz w bardzo małej hali w Lnianie był najlepszym spotkaniem jakie do tej pory rozegrano w tym sezonie w trzeciej lidze wojewódzkiej. A jak wiedzą ci wszyscy którzy interesują się tymi zmaganiami w tegorocznym sezonie liga wojewódzka kobiet liczy w kujawsko – pomorskim tylko cztery zespoły. Oprócz Spartakusa i Kopernika są to jeszcze Tucholanka Tuchola i Sokół Mogilno.

W pierwszym meczu który w tym sezonie rozegrały te dwie ekipy w hali w Gałczewie Spartakus wygrał bardzo wyraźnie. Jest to ekipa wyraźnie wzmocniona w porównaniu z poprzednimi sezonem kiedy to dziewczyny z Lniana nie zdobyły w rozgrywkach ani jednego punktu. Tym razem jest to o wiele mocniejsza ekipa.

W pierwszym secie gra była bardzo wyrównana. Lepiej zaczął Kopernik który prowadził 4:5 a później 6:10. Ale potem to Spartakus wyszedł na prowadzenie 15:14 i 20:19. Jednak końcówka należała do Kopernika. Jego dziewczyny wygrały tego seta na przewagi do 24.

W drugim secie szybko wyraźną przewagę uzyskały gospodynie. Było 5:4 a później 10:5 i 15:9 dla Spartakusa. Potem przewaga wzrosła do 20:12. Ostatecznie ekipa z Lniana wygrała do 18.

W trzecim secie dominował Kopernik. Było 2:5; 2:10 i 3:15 dla Kopernika. Przy takiej przewadze było sprawą oczywistą że gałczewianki muszą wygrać tego seta. Zwyciężyły w nim do 13.

Ale czwarty set był przeciwieństwem trzeciego; oczywiście patrząc na niego z punktu widzenia ekipy z Gałczewa. Spartakus prowadził 5:0; potem 10:3 a następnie 15:6. Ostatecznie ekipa z Lniana wygrała do 13.
Tie break był niesamowicie emocjonujący. Lepiej zaczął go Kopernik. Prowadził 3:5 ale na przejściu było 8:5 dla Spartakusa. Potem było 10:9 dla zespołu z Lniana. Ale rezultat zmienił się na 12:14 dla Kopernika! Niestety, gałczewiankom nie udało się wygrać piłek meczowych. Atmosfera stała się trochę nerwowa po dwóch niepewnych decyzjach arbitrów. Ostatecznie ekipa z Lniana zdobyła zwycięski punkt na 17:15.

Po tym bardzo dobrym meczu Kopernik ma cztery punkty i zajmuje drugie miejsce w tabeli ligowej. W najbliższą niedzielę 26 lutego w swojej hali zmierzą się z Sokołem Mogilno. Sokół dysponuje w tym sezonie o wiele słabszym składem aniżeli w poprzednim sezonie kiedy to jego zawodniczki zdobyły tytuł mistrzyń województwa. Mecz Kopernik – Sokół zaplanowany jest na późne godziny popołudniowe – 18:30.

KOPERNIK Julia Drzażdżewska, Karolina Mączko, Agata Winiarska, Paulina Zalewska, Joanna Dąbrowska, Agnieszka Żabińska, Maria Kudrej, Martyna Malcan, Andżelika Różalska.