Siatkówka. Kadetki Kopernika lepsze. Wygrana gałczewianek w Witowie

aach
Fragmenty występu Kopernika w Witowie.
Fragmenty występu Kopernika w Witowie. Adam Chrzanowski
Drugi w tym sezonie mecz w II lidze wojewódzkiej rozegrały kadetki Kopernika Gałczewo. Tym razem udały się do Witowa na mecz z zespołem Polonia Bytoń. Wyniki. Polonia – Kopernik 1:3 (25:23; 18:25; 22:25; 20:25).

W pierwszym secie od samego początku wyraźną przewagę miał Kopernik. Siatkarki z gminy Golub – Dobrzyń prowadziły już nawet ośmioma punktami. Niestety później gospodynie doszły ekipę z Gałczewa. Decydujące piłki pod koniec seta były wygrane przez Polonię.

W drugim secie przebieg gry był podobny. Z tym że tym razem Kopernik nie oddał wywalczonej bezpiecznej kilku punktowej przewagi. Wygrana w secie przyszła jak się później okazało najłatwiej w całym meczu.

Sety trzeci i czwarty były bardzo nerwowe i przez dłuższy czas wyrównane. Do mniej więcej dwudziestego punktu walka miała miejsce punkt za punkt. W końcu zarówno w trzecim jak i czwartym secie więcej zimnej krwi oraz zwyczajnego szczęścia miały gałczewianki. Pod koniec trzeciego szkolne błędy przy odbiorze zagrywki popełniły gospodynie. Gałczewianki wykorzystały to z zimną krwią i udało im się wygrać. W ten sposób po dwóch rozegranych spotkań mają komplet punktów na swoim koncie. Następny mecz rozegrają 8 listopada. Wówczas w swojej hali spotkają się ze Spartakusem Lniano.

KOPERNIK: Martyna Malcan, Jowita Jeka, Patrycja Michałów, Jolanta Gajewska, Angelika Różalska, Sandra Arentowicz, Anna Targońska, Natalia Kopczyńska, Joanna Dąbrowska.