Siatkówka. Dobry turniej młodziczek Kopernika

aach
Fragmenty turnieju w Gałczewie.
Fragmenty turnieju w Gałczewie. Adam Chrzanowski
W hali gimnazjum w Gałczewie rozegrany został turniej piątej ligi wojewódzkiej młodziczek. Gałczewianki dwukrotnie wygrały.

Wyniki spotkań rozegranych przez gospodynie. Kopernik Gałczewo – Tucholanka II Tuchola 2:0 (25:5; 25:8). Kopernik – Budowlani II Toruń 2:1 (25:13; 21:25; tie break 15:6). Wygrywając dwa spotkania gałczewianki uzyskały awans do czwartej ligi.

Pierwszy mecz był zwykłą formalnością. Zespół z Tucholi złożony z młodziutkich zawodniczek ani przez chwilę nie zagroził gospodyniom. Cały mecz trwał tylko 33 minuty.

W spotkaniu z ekipą z Torunia na początku wydawało się że będzie podobnie. Kopernik bardzo łatwo uzyskał wysokie prowadzenie aż 11:1. Potem rywalki zbliżyły się trochę do gałczewianek. Te jednak zmobilizowały się i ponownie uzyskały wyraźną przewagę której nie oddały do końca.

Początek drugiego seta był dla gospodyń fatalny. Rywalki prowadziły już 5:0. Na szczęście Kopernik doszedł do przeciwniczek i nawet objął prowadzenie. Dalsza część tej partii była wyrównana. Ale pod koniec seta gałczewianki niepotrzebnie kilka razy zachowały się zbyt nerwowo. Ekipa z Torunia wykorzystała wynikłe z tego błędy i wygrała seta.

Tie break był jednostronny. Kopernik prowadził 4:0 a przy przejściu było 8:2. Końcówka to kilka bardzo dobrych serwisów zawodniczek z gminy Golub – Dobrzyń które dały im wygraną zarówno w tym meczu jak i w lidze. W czwartej ich przeciwniczkami będzie Aleksandria Aleksandrów Kujawski oraz pierwszy zespół toruńskich Budowlanych. Turniej odbędzie się w najbliższą sobotę czternastego listopada.

KOPERNIK: Natalia Kopczyńska, Anna Targońska, Joanna Dąbrowska, Joanna Grochocka, Julia Pagie, Wiktoria Klonowska, Patrycja Różalska, Weronika Makowska, Maria Kudrej, Julia Dudkiewicz.