Druga wygrana seniorek Kopernika Gałczewo [zdjęcia]

aach
Ciężki bój gałczewianek w Tucholi

Drugi w tym sezonie mecz w III lidze wojewódzkiej rozegrały seniorki Kopernika Gałczewo.

MLKS-TPS Tucholanka Europrojekt Tuchola – UKS Kopernik Gałczewo 2:3 (23:25; 25:11; 25:19; 21:25; 12:15).

Mecz w Tucholi był bardzo ciekawym i zarazem dramatycznym widowiskiem. Trwał dwie godziny i dwadzieścia minut a w jego trakcie miało miejsce wiele zmian nastrojów. Początek był dla gałczewianek. W pierwszym secie wypracowały sobie szybko kilku punktową przewagę. Nigdy nie była ona większa aniżeli cztery piłki. Przez to samego końca seta Kopernik nie mógł być pewien wygranej. Pod koniec przy stanie 24:20 dla ekipy z gminy Golub – Dobrzyń rywalki zaczęły się niebezpiecznie zbliżać do gałczewianek. Na szczęście w końcu Kopernikowi udało się wygrać piłkę setową.

Niestety w drugim secie gałczewianki nie miały nic do powiedzenia. Tucholanka szybko uzyskała wyraźną przewagę. Było 12:7 dla gospodarzy a potem 17:10. Od tego momentu Kopernik zdobył tylko jeden punkt. Ostatecznie gospodynie wygrały tą partię bardzo wyraźnie.
Trzeci set rozpoczął się od nieznacznej przewagi gałczewianek ale gospodynie szybko ją zniwelowały. Potem Tucholanka prowadziła 17:14 a później 21:17. Ostatecznie gospodynie wygrały tego seta do dziewiętnastu. Jednak w tej partii zespół z Tucholi stracił swoją bardzo dobrą atakującą która atakami z lewego skrzydła bez trudu pokonywała blok gałczewianek. Jej strata miała duże znaczenie w dalszym przebiegu spotkania.
Czwarty set doskonale rozpoczął Kopernik. Było 6:10, 7:15 a potem 12:20 dla gości. Ale właśnie wówczas zespół z Tucholi zaczął niebezpiecznie zbliżać się do gałczewianek. Te jednak nie dały się przegonić i co prawda z trudem wygrały tego seta wyrównując tym samym wynik spotkania na 2:2.

Tie break był bardzo emocjonujący. O wiele lepiej rozpoczęła go ekipa z Tucholi. Przy przejściu było 8:4 dla Tucholanki. Później wynik zmienił się na 10:6. Ale wówczas zawodniczka z Gałczewa wykonała sześć rewelacyjnych zagrywek. Jednak tucholankom udało się doprowadzić do remisu 12:12. Ale trzy ostatnie piłki wygrał Kopernik. W ten sposób dzięki ambitnej grze, konsekwencji oraz lepszej kondycji ekipa z Gałczewa odniosła drugie w tym sezonie zwycięstwo w tej kategorii wiekowej w drugim meczu rozegranym w tym sezonie. Obecnie Kopernik jest drugi w tabeli. W niedzielę 6 grudnia również na wyjeździe jego siatkarki zmierzą się z Sokołem Mogilno.

KOPERNIK: Julia Pszonka, Romualda Topij, Agata Winiarska, Paulina Zalewska, Marta Korzeniewska, Sandra Derkowska, Oliwia Stępień, Joanna Dąbrowska, Martyna Malcan, Agnieszka Żabińska, Natalia Kopczyńska, Monika Kozak, Andżelika Różalska.