W Ostrowitem Golubskim rozegrano dożynkowy turniej zespołów sołeckich z terenu gminy Golub-Dobrzyń

Adam Chrzanowski
NADESŁANE
Zagrali dożynkowo w Ostrowitem. Gajewianie byli najlepsi

Najlepszą drużyną okazała się ekipa Klin Gajewo.

- Pierwszy mecz gramy z ekipą Skępska, która pierwszą część gry gra jednego zawodnika mniej i o dziwo jako pierwsi strzelają oni gola. - mówi Remigiusz Gęsicki, kapitan ekipy z Gajewa. - To jakby podziałało na Nas mobilizująco konsekwentnie punktujemy rywala i kończymy mecz wygraną 10:1 (4:1).

Bramki zdobywali:5xLicznerski,3xGęsicki,Alaszkiewicz oraz P.Topolewski.W drugim meczu przyszło Nam się zmierzyć z drużyną z Lisewa. Początek ciężki, ale dochodzimy do głosu wynik otwiera Licznerski, a przed końcem pierwszej połowy strzałem z połowy gola daje Kotyl. Mecz kończy się wynikiem 3:1 a kolejne trafienie dokłada Licznerski. Ostatni mecz decydował kto zgarnie 1 miejsce i udanie zrewanżowaliśmy się drużynie Ostrowitego za finał z 2015 roku prowadząc w pewnym momencie 4:0; zmęczenie oraz braki kondycyjne i rywal dochodzi na, jedną bramkę a na domiar złego Mariusz Smoliński nasz bramkarz, który bronił dziś bardzo pewnie doznaje kontuzji; brawo za serce Mały! Ozdobą tego spotkania, był gol najstarszego zawodnika w Naszej ekipie Pawła niegdyś prowadzącego LZS Gajewo. Paweł minął niczym pachołki dwóch zawodników i umieścił w górnym rogu bramki piłkę.Doświadczenie górą, warto zaznaczyć, że byliśmy najstarszą ekipą na boisku! Bramki w tym meczu:2xLicznerski,Gęsicki oraz Hejnowski.

Zwycięski skład:Mariusz Smolinski, Piotr Topolewski, Miłosz Topolewski, Paweł Hejnowski, Paweł Licznerski, Kazimierz Alaszkiewicz, Kamil Kotyl, Remigiusz Gęsicki.

Wręczenie nagród nastąpi 27 sierpnia na gminnych dożynkach. Odbędą się one w Pustej Dąbrówce.

Wyniki wszystkich meczów. Lisewo – Ostrowite Golubskie 2:1.
Skępsk – Gajewo 1:10.
Lisewo – Gajewo 1:3.
Skępsk – Ostrowite Golubskie 3:9.
Gajewo – Ostrowite Golubskie 4:3.
Skępsk – Lisewo 2:12.