Kadetki UKS Kopernik Gałczewo wzięły udział w przedligowym turnieju w Chełmnie

Po towarzyskich zmaganiach Zagrały kadetki Kopernika

W tych zmaganiach rywalkami dziewcząt z gminy Golub – Dobrzyń były gospodynie z Culmenu Chełmno oraz Joker Świecie. Grano trzy sety bez względu na wynik dwóch pierwszych i zawsze rozgrywano je do 25 punktów.
W pierwszym meczu Kopernik spotkał się z Jokerem. Pierwszy set nie zaczął się dobrze dla gałczewianek. Przegrywały 2:5; potem 5:10 a następnie 12:20. Później udało im się zbliżyć do rywalek ale oczywiście nie były już w stanie zniwelować tak wyraźnej straty do tak renomowanego przeciwnika i przegrały ten set do 19.

W drugim spisały się rewelacyjnie. Prowadziły 5:4 jednak wynik zmienił się na 7:10 dla Jokera. Potem zespół ze Świecia prowadził 11:15. Jednak od tego momentu do głosu zaczął dochodzić Kopernik. Zmniejszył przewagę do 18:20 dla Jokera a następnie doprowadził do remisu 24:24. Końcówka seta była niezmiernie emocjonująca. Kopernik przegrał dwie piłki setowe. W końcu udało mu się wygrać w tej partii z wynikiem 31:29. Warto dodać że jest to pierwsze zwycięstwo kadetek Kopernika nad kadetkami Jokera co prawda w spotkaniu nieoficjalnym.
Niestety w trzecim secie gałczewianki nie miały już zbyt wiele do powiedzenia. Joker prowadził 1:5 a potem 1:10. W końcu wygrał tego seta do 13 i cały mecz 2:1.
Pierwszy set spotkania z gospodyniami z Chełmna zaczął się dla Kopernika dobrze. Prowadził 5:3 jednak później było 6:10 dla Culmenu. Następnie jego przewaga wzrosła do 10:15. Ostatecznie gospodynie wygrały do 14.
W drugim secie od samego początku wyraźnie prowadził Kopernik. Było 5:2 dla gałczewianek a później 10:5. Przy stanie 15:6 dla Kopernika stało się jasne że już tylko nieszczęśliwy splot okoliczności mógłby odebrać mu wygraną w tym secie. Na szczęście tak się nie stało i wygrały tego seta do 11.
Jednak trzeci był już bardziej wyrównany. Rywalki prowadziły 3:5; 8:10; 13:15; 15:20 ale w końcu gałczewianki doprowadziły do remisu po 24:24. Jednak na przewagi wygrał Culmen 24:26.

Kadetki Kopernika Gałczewo nowy sezon w I lidze wojewódzkiej rozpoczną w niedzielę 8 października. Tego dnia na wyjeździe zmierzą się w WTS Włocławek.

KOPERNIK: Aleksandra Rydzińska, Dominika Różańska, Julia Kwiatkowska, Anna Targońska, Joanna Dąbrowska, Agata Makowska, Maria Kudrej, Julia Pagie, Wiktoria Klonowska, Joanna Grochocka.