Mamy zdjęcia i wyniki z meczów piłki nożnej Drwęcy Golub-Dobrzyń, Promienia Kowalewo, Zrywu Wrocki, Pogromu Zbójno i Sokoła Radomin

Karolina Rokitnicka
Mecz Drwęca II - Unifreeze
Mecz Drwęca II - Unifreeze Nadesłane
Pięć drużyn seniorów z powiatu golubsko-dobrzyńskiego rozegrało kolejne mecze ligowe. Z wygranej cieszył się Zryw Wrocki, Promień Kowalewo Pomorskie oraz Sokół Radomin.

B-klasa kujawsko-pomorskiej ligi

B-klasowe rezerwy Drwęcy Golub-Dobrzyń zagrały dwa spotkania w minionym tygodniu. W Pędzewie przegrali z Wisłą 1:2.

-Spotkanie było wyrównane do 30 minuty – powiedział Kamil Nawatkowski, trener. - Potem przewaga była po naszej stronie. Do przerwy przegrywaliśmy 0:1. Swoją bramkę uzyskaliśmy w 85 minucie po strzale z rzutu wolnego wykonanym celnie przez Szwarackiego. Było blisko do remisu, ale jednak nie udało się wywieźć nam stamtąd punktu.

Skład Drwęcy II:

Strzelecki, Wieczyński (50 Romanowski), Jakub Modrzejewski, Socha, Lewandowski, Zdrojewski, Szwaracki 1, Filip Modrzejewski (85 Malinowski), Łukasz Kowalski (80 Sitkowski), Pytel (80 Michał Kowalski), Dawid Pagie (70 Przemysław Baliński).

U siebie Drwęca zmierzyła się z Unifreeze Górzno. Tu także nastąpiła przegraną - 2:3.

Trwa głosowanie...

Czy wciąż przestrzegasz reżimu sanitarnego?

- Rywale grali do 30 minuty meczu – powiedział Kamila Nawatkowski. - Niestety, w tym okresie uzyskali dwie bramki. My zdecydowaną przewagę uzyskaliśmy w drugiej połowie. Zdobyliśmy wówczas dwa gole. Jednak chwilę po wyrównaniu przeciwnicy strzelili trzecią bramkę. Przeciwnik przelobował naszego bramkarza. Walczyliśmy do końca, jednak nie udało się nam już wyrównać. Zespół cały czas jest budowany.

Strzelecki, Wieczyński (46 Jagielski), Pietrzykowski, Socha (82 Michał Kowalski), Romanowski, Dębowski, Pytel (75 Bojanowski), Licznerski 1, Zdrojewski (46 Dębicki), Dawid Pagie (70 Przemysław Baliński    1), Dariusz Gołoś.

B-Klasowy Zryw Wrocki zagrał u siebie ze Spartą Łubianka. Ograł rywali 2:1.

-To było bardzo wyrównane spotkanie – powiedział Adam Pawlikowski, trener Zrywu. - My byliśmy trochę nieskuteczni, zwłaszcza pod koniec meczu. Do przerwy nie było bramek. Prowadzenie uzyskaliśmy w 60 minucie. Potem dziesięć minut później rywale wyrównali. Jednak za kolejne 10 minut ponownie wyszliśmy na prowadzenie. A mogliśmy wygrać jeszcze wyżej. Jednak w doliczonym czasie gry Trzebiatowski nie wykorzystał dwóch doskonałych sytuacji bramkowych.

Skład Zrywu Wrocki:

Sitkowski, Skrzek (70 Barczewski), Bieżuński, Spoczyński, Kłosowski (85 Błendowski), Kotas, Kulka, Jasiński, Lewandowski (60 Kozak), Trzbiatowski 1, Wróblewski 1.

A-klasa kujawsko-pomorskiej ligi

Pogrom Zbójno u siebie podjął Wisłę Grudziądz. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Pogrom od 58 minuty grał w dziesięciu. Czerwoną kartkę zobaczył Marcel Filipiak za zagranie piłki ręką.

-Mam ambiwalentne wrażenia po tym meczu – powiedział Piotr Rabażyński, trener Pogromu. - W naszym przypadku szkoda chociażby pierwszej połowy. Mieliśmy w jej trakcie mnóstwo doskonałych okazji bramkowych. Wielu nie wykorzystaliśmy. W drugiej połowie grająca w przewadze Wisła mogła wygrać mecz. Na szczęście dobrze bronił nasz bramkarz. W tej sytuacji trzeba szanować zdobyty punkt.

Skład Pogromu Zbójno:

Ciemiński, Baranowski, Falkiewicz (90 Wołowski), Mateusz Skrzeszewski, Wróblewski, Dąbrowski, Damian Skrzeszewski 1, Myszkowski, Makowski 1 (68 Boniecki), Błaszkiewicz (86 Dykowski), Filipiak.

Nie grała w minionym tygodniu A-klasowa Drwęca Golub-Dobrzyń. Zaplanowany na 12 września mecz wyjazdowy z Unislavią Unisław został przełożony na 30 września.

V liga kujawsko-pomorskiej ligi

Piątoligowy Promień Kowalewo Pomorskie na wyjeździe pokonał 4:1 Unię Wąbrzeźno.

- Zagraliśmy bardzo dobrze – powiedział Bartosz Jagielski, trener Promienia. - Już w 14 minucie prowadziliśmy 2:0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej w 72 rywale uzyskali kontaktowego gola. Na szczęście szybko podwyższyliśmy wynik. Dwie bramki strzelił Maciej Rożnowski. Ta druga na 4:1 była z rzutu karnego. Cieszymy się z tej bardzo ważnej wygranej. Był to jeden z naszych najlepszych meczów jaki rozegraliśmy w tym sezonie.

Skład Promienia Kowalewo Pom.:

Dybka, Wilkanowski, Andrzejewski, Marski, Olkowski 1, Marcinkowski (65 Pankowski), Żuchowski, Kończalski (Pawlewicz), Przypis (75 Skrzek), Łuszczyński 1, Rożnowski 2.

Sokół Radomin także wygrał na wyjeździe. Wygraną 3:1 zakończyło się spotkanie z Radzynianką Radzyń Chełmiński.

- Cały mecz mieliśmy kontrolę na boisku – powiedział Sławomir Rożek, trener Sokoła. - W 3 minucie po strzale Przemysława Jachowskiego objęliśmy prowadzenie. W 18 Piotr Marcinkowski podwyższył na 2:0. Rywale grali bardzo defensywnie. Jedyne zagrożenie z ich strony było tylko po stałych fragmentach gry. Po jednym z nich w 60 minucie straciliśmy bramkę. Jednak w 70 Kamil Belczyński skutecznie wyegzekwował dla nas rzut karny. Wygraliśmy zasłużenie i cieszymy się ze zdobytych tam trzech punktów.