Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zawody wędkarskie i zarybianie – tak działa PZW w Golubiu-Dobrzyniu

Karolina Rokitnicka
Karolina Rokitnicka
Zarząd rejonowy Polskiego Związku Wędkarskiego w Golubiu-Dobrzyniu w tym roku przeprowadził trzykrotnie zawody w połowach
Zarząd rejonowy Polskiego Związku Wędkarskiego w Golubiu-Dobrzyniu w tym roku przeprowadził trzykrotnie zawody w połowach Nadesłane
Zarząd rejonowy Polskiego Związku Wędkarskiego w Golubiu-Dobrzyniu w tym roku przeprowadził trzykrotnie zawody w połowach. Wędkarze spotkali się nad jeziorem Słupno i Handlowy Młyn. Tradycyjnie PZW zainwestował w zarybianie. Z powodu pandemii koronawirusa nie odbyło się w tym roku wiele wydarzeń, jak chociażby doroczny Dzień Dziecka.

Zobacz wideo: Daniel Chmielewski o piątce dla zwierząt

Zawody wędkarskie na jeziorze Słupno

Na jezierze Słupno w gminie Golub-Dobrzyń zorganizowano zmagania wędkarskie o puchar Kazimierza Blokowskiego - komendanta Społecznej Straży Rybackiej w Golubiu-Dobrzyniu. Były to trzecie tegoroczne zmagania przygotowane przez PZW w Golubiu-Dobrzyniu. Spotkało się w nich sześciu strażników. Rywalizowali w połowach metodą spławikową. Wygrał Sebastian Zawistowski – 1820 punktów. Drugi uplasował się Jacek Stefański – 1355 pkt., a trzeci Rafał Wiśniewski – 625 pkt.

Trwa głosowanie...

Czy wciąż przestrzegasz reżimu sanitarnego?

Zawody wędkarskie na jeziorze Handlowy Młyn

Na Handlowym Młynie przeprowadzono zawody spławikowo-federowe. W dyscyplinie spławikowej najlepszy okazał się Jarosław Lebowski – 4275 pkt. Drugie miejsce zajął Artur Alechniewicz – 3230 pkt., a trzecie Andrzej Głowiński – 1675 pkt. W dyscyplinie federowej zwyciężył Mateusz Kamiński – 570 pkt. pokonując Zbigniewa Guzowskiego – 216 pkt.

PZW w Golubiu-Dobrzyniu przeprowadza też zarybianie. W listopadzie do każdego z akwenów PZW wpuszczony zostanie narybek szczupaka, sandacza, lina i karasia. Latem do poszczególnych jezior wpuszczono szczupaka, sandacza, węgorza, a do dopływów Drwęcy – troć.

Zarybianie w powiecie golubsko-dobrzyńskim

  • Szczupak: Okonin – 13600 sztuk; Handlowy Młyn – 10 tysięcy sztuk, Owieczkowo – 22200 sztuk; Grodno – 9300 sztuk; Słupno 5 tysięcy sztuk; Stawek 5 tysięcy sztuk; Kotlewo 5 tysięcy sztuk.
  • Sandacz: Owieczkowo 30 tysięcy sztuk; Słupno 40 tysięcy sztuk.
  • Węgorz: Okonin 500 sztuk oraz po 200 sztuk Owieczkowo, Grodno i Słupno.
  • Troć: do Ruźca i Lubianki wpuszczono po 2 tysiące sztuk troci.

- Wykonaliśmy też kilka prac inwestycyjnych – powiedział Jan Ogniewski, prezes zarządu rejonowego PZW w Golubiu-Dobrzyniu. - Nad Owieczkowem zostały wycięte drzewa. Na Handlowym Młynie naprawiliśmy dach na wiacie. Przy jeziorze w Owieczkowie zainstalowaliśmy nowe umocnienia niezbędne do przycumowania i umocnienia łodzi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na golubdobrzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto