Siedem klubów piłkarskich z powiatu golubsko–dobrzyńskiego rozegrało swoje mecz ligowe

Początek września to okres w którym grają już wszystkie ekipy. Rozpoczęły zmagania także zespoły z B-klasy.

W piątej lidze bardzo ważne zwycięstwo zanotowała Drwęca Golub – Dobrzyń. U siebie po chaotycznym meczu wygrała 4:3 z Victorią Lisewo. Zespół z Golubia przegrywał 0:1. Potem prowadził 3:1 ale goście wyrównali na 3:3. Drwęca kończyła mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Kamila Górala który wcześniej uzyskał trzy bramki. Inny zespół z piątej ligi Promień Kowalewo Pomorskie uległ u siebie 0:3 Radzyniance Radzyń Chełmiński. Piątoligowa Iskra Ciechocin zremisowała u siebie 2:2 z Gryfem Sicienko. Cenny remis zanotował A-klasowy Pogrom Zbójno. Na wyjeździe uzyskał wynik bezbramkowy z Wąbrzeźnie z tamtejszą Unią. Nie mieli problemów z odniesieniem przekonującego zwycięstwa zawodnicy piątoligowego Sokoła Radomin. U siebie pokonali 5:1 KS Łochowo. Nieudany początek sezonu miały dwie B-klasowe ekipy z gminy Golub – Dobrzyń. Saturn Ostrowite przegrał u siebie 0:3 z rezerwami Naprzodu Jabłonowo Pomorskie. A Zryw Wrocki też 3:0 uległ na wyjeździe ekipie Unifreeze Miesiączkowo.
Pomeczowe opinie.
V.LIGA. Drwęca Golub – Dobrzyń – Victoria Lisewo 4:3.
-W dzisiejszym spotkaniu drużyna pokazała że ma charakter i potencjał – mówi Krzysztof Krzyżykowski, trener Drwęcy. - Wygrana nie przyszła oczywiście łatwo. Ale przyniosła ją konsekwencja w grze. Poza tym strzeliliśmy dzisiaj cztery bramki. Z naszej strony bardzo dobrze zagrał bramkarz Bojanowski. Myślę że ta wygrana może być dla nas przełomowym momentem w bieżącym sezonie.

DRWĘCA: Bojanowski, Boniecki, Górecki, Kończalski, Dejewski (60 Stefański), Rutkowski, Marcinowski (89 Karol Pagie), Świderski (65 Buczyński 1), Wilman, Góral 3, Piotrowski (80 Tarkowski).
V.LIGA. Iskra Ciechocin – Gryf Sicienko 2:2.
-Jako pierwsi prowadzenie objęli dzisiaj rywale – mówi Ireneusz Koepke, członek zarządu Iskry. - Było to około 20 minuty. Na szczęście dosyć szybko udało się nam wyrównać a potem objąć prowadzenie. Gole uzyskali dla nas w 33 i 36 minucie Wróblewski i Sadowski. Prowadząc mieliśmy jeszcze niewykorzystane okazje bramkowe. Niestety od 75 minuty musieliśmy grać w dziesięciu po czerwonej kartce dla jednego z naszych piłkarzy. Rywale wykorzystali przewagę i w 80 minucie wyrównali. Później mogli jeszcze strzelić zwycięskiego gola ale w dobrej okazji trafili w słupek. Szkoda straty dwóch punktów chociaż muszę przyznać że przeciwnicy byli dobrą drużyną.
ISKRA: Sielski, Kijewski, Pukłacki, Paweł Piotrowski, Nurkowski (85 Jagielski), Robert Piotrowski, Wróbel, Poczwardowski (70 Marcinkowski), Wieczyński, Wróblewski 1 (83 Ciechacki), Sadowski 1.
A-KLASA. Unia Wąbrzeźno – Pogrom Zbójno 0:0.

-Nie ukrywam że dzisiaj gospodarze dominowali – mówi Piotr Rabażyński, trener Pogromu Zbójno. - Byli dobrym zespołem prowadzącym grę. My swojej szansy szukaliśmy w kontratakach. A w obronie skutecznie rozbijaliśmy ataki ze strony Unii. W końcówce po rzucie wolnym mogliśmy zdobyć gola. Jednakże minimalnie przestrzeliliśmy. Pomimo braku wygranej jestem zadowolony zarówno z gry jak i z postawy moich podopiecznych. Uzyskaliśmy w Wąbrzeźnie cenny remis.

POGROM: Czyżykowski, Obermeler (80 Białkowski), Dolecki, Dariusz Gołoś, Grabkowski, Żurański (70 Kamiński), Dąbrowski, Grochocki, Nowicki, Karol Gołoś (60 Orzechowski), Wróblewski.

V.LIGA. Promień Kowalewo Pomorskie – Radzynianka Radzyń Chełmiński 0:3.

-Rywale szybko ustawili sobie mecz – mówi Bartosz Jagielski, zawodnik Promienia. - Około 15 minuty przeciwnik oddał celny strzał z 16 metrów. Potem mecz był wyrównany. Ale do przerwy nie było zbyt wiele dobrych okazji bramkowych. W drugiej połowie zawodnik gości wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Trzeci gol padł w doliczonym czasie gry. My mieliśmy poprzeczkę. Mecz kończyliśmy w dziesięciu po czerwonej kartce dla Tomasza Stankiewicza. Dzisiaj na wyróżnienie zasługuje dobra gra bramkarza.
PROMIEŃ: Dybka, Olkowski, Kwiatkowski, Kazanowski (75 Zarański), Bocianowski, Marski (80 Pawlewicz), Łuszczyński, Kończalski (75 Sankiewicz), Kawula, Jagielski, Wilkanowski (65 Stankiewicz).
V.LIGA. Sokół Radomin – KS Łochowo 5:1.

-Mecz ułożył się dla nas bardzo dobrze – mówi Mariusz Słowik, prezes Sokoła. - Już w 3 minucie Paweł Jachowski dał nam prowadzenie. Atakowaliśmy dalej i w 18 prowadziliśmy 2:0. Jeszcze przed przerwą podwyższyliśmy na 3:0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej rywale egzekwowali rzut karny. Szponikowski obronił ale potem goście mieli rzut rożny po którym strzelili gola. Później mecz miał charakter jednostronny. Zdobyliśmy jeszcze dwie bramki. Nasze zwycięstwo było zasłużone a mogło być jeszcze wyższe.
SOKÓŁ: Miłosz Szponikowski, Miłosz Piotrowski (72 Bączkowski), Krzysztof Marcinkowski, Słowik, Gębski, Przemysław Jachowski, Kamil Szponikowski (75 Muchewicz), Stefański 1 (64 Piotr Marcinkowski), Czajkowski (64 Bruzdewicz), Waldemar Jachowski 1, Paweł Jachowski 3.

B-KLASA. Saturn Ostrowite Golubskie – Naprzód II Jabłonowo Pomorskie 0:3.
-Pomimo trzybramkowej porażki nie uważam że zagraliśmy zły mecz – mówi Kamil Falkiewicz, trener Saturna. - Nie mam o nią pretensji do zawodników. Zabrakło nam dzisiaj trochę szczęścia. Pierwszego gola straciliśmy pod koniec pierwszej połowy. Było to po rykoszecie. Wynikiem 0:1 zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej po tym jak rywale podwyższyli na 0:2 mieliśmy rzut karny. Ale Tomasz Maruszak nie wykorzystał go. Ostatnia bramka padła dla przeciwników w doliczonym czasie gry.

SATURN: Wower, Zarański (80 Kruszewski), Przemysław Korczak, Krzysztof Korczak (46 Wróblewski), Burak (70 Tępiński), Maruszak, Izajasz, Siemiątkowski, Dąbrowski, Prymak (46 Beck), Gutmański.
B-KLASA Unifreeze Górzno – Zryw Wrocki 3:0.

-W tym spotkaniu mieliśmy niejedną bardzo dobrą okazję bramkową – mówi Adam Pawlikowski, trener Zrywu. - Między innymi trzech bramkowych sytuacji nie wykorzystał Czajkowski. Niestety pierwszego gola straciliśmy w ostatniej minucie pierwszej połowy. W drugiej połowie przeciwnicy byli od nas lepsi piłkarsko. Ale pomimo przegranej nie jesteśmy załamani tym wynikiem. Dobrze też że obyło się w tym spotkaniu bez kartek i kontuzji.
ZRYW: Sitkowski, Spoczyński, Kłosowski, Błedowski, Toczyski, Przyjemski, Bieżuński, Trzebiatowski, Tęgowski, Czajkowski.