Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu piaseczyńskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, 6
Mamy oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu piaseczyńskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, które zostały opublikowane przez PKW. Jak prezentuje sie końcowy rezultat głosowania? Zobacz szczegółowe dane, zamieszczone poniżej.
Wyniki wyborów do rady powiatu piaseczyńskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MIROSŁAW Renata: pozycja 1 : 2,71% (4 020 głosów)
- GRZESŁO Michał: pozycja 2 : 2,71% (4 020 głosów)
- RYŻKO Marek Fryderyk: pozycja 3 : 2,71% (4 020 głosów)
- JAKOWIECKA Henryka Cecylia: pozycja 4 : 2,71% (4 020 głosów)
- SUSKA Barbara: pozycja 5 : 2,71% (4 020 głosów)
- DEMBIŃSKA Grażyna: pozycja 6 : 2,71% (4 020 głosów)
- CZERSKI Sławomir: pozycja 7 : 2,71% (4 020 głosów)
- URBAŃSKI Marcin Adam: pozycja 8 : 2,71% (4 020 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- MALARCZYK Dariusz Stanisław: pozycja 1 : 0,9% (1 329 głosów)
- DUMAŃSKI Radosław Władysław: pozycja 2 : 0,9% (1 329 głosów)
- MORGAŁA Dominik Roman: pozycja 3 : 0,9% (1 329 głosów)
- SZYMANOWICZ Daria Dominika: pozycja 4 : 0,9% (1 329 głosów)
- PALEŃSKA Katarzyna: pozycja 5 : 0,9% (1 329 głosów)
- BICZYK Sylwia Justyna: pozycja 6 : 0,9% (1 329 głosów)
- MICHALAK Edyta Józefa: pozycja 7 : 0,9% (1 329 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- LUBIANIEC Ewa Katarzyna: pozycja 1 : 6,53% (9 686 głosów)
- KASPRZYCKI Krzysztof Łukasz: pozycja 2 : 6,53% (9 686 głosów)
- LIS Zdzisław Jerzy: pozycja 3 : 6,53% (9 686 głosów)
- RASIŃSKI Włodzimierz Henryk: pozycja 4 : 6,53% (9 686 głosów)
- PŁOSKI Paweł Piotr: pozycja 5 : 6,53% (9 686 głosów)
- ŁĘCKA Krystyna Dorota: pozycja 6 : 6,53% (9 686 głosów)
- ANCZARSKI Jacek Łukasz: pozycja 7 : 6,53% (9 686 głosów)
- JĘDRZEJCZYK-TRZCIŃSKA Dorota: pozycja 8 : 6,53% (9 686 głosów)
- BIERNADSKA-HERNIK Katarzyna: pozycja 9 : 6,53% (9 686 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA GMINA-NASZ POWIAT:
- PAPROCKA Katarzyna Agnieszka: pozycja 1 : 1,47% (2 184 głosów)
- OTRĘBA Michał Piotr: pozycja 2 : 1,47% (2 184 głosów)
- WYSOCKA-JOŃSKA Dorota: pozycja 3 : 1,47% (2 184 głosów)
- MISZKIEWICZ Dawid Norbert: pozycja 4 : 1,47% (2 184 głosów)
- ŻEGLIŃSKI Marcin Jacek: pozycja 5 : 1,47% (2 184 głosów)
- MIZERSKA Anna: pozycja 6 : 1,47% (2 184 głosów)
- JANUSZEWSKI Mirosław Edmund: pozycja 7 : 1,47% (2 184 głosów)
- KURASIEWICZ Aleksandra: pozycja 8 : 1,47% (2 184 głosów)
- DĄBEK Grażyna Zofia: pozycja 9 : 1,47% (2 184 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu piaseczyńskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ZARĘBA Tomasz Andrzej: pozycja 1 : 2,53% (3 245 głosów)
- SAS Marcin Bogusław: pozycja 2 : 2,53% (3 245 głosów)
- KAMIŃSKI Andrzej: pozycja 3 : 2,53% (3 245 głosów)
- IWANICKA Monika: pozycja 4 : 2,53% (3 245 głosów)
- KUBIAK Joanna Grażyna: pozycja 5 : 2,53% (3 245 głosów)
- WĘCŁAWOWICZ Piotr: pozycja 6 : 2,53% (3 245 głosów)
- PAWLAK Izabella: pozycja 7 : 2,53% (3 245 głosów)
- DOBOSZ Iwona Jadwiga: pozycja 8 : 2,53% (3 245 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SZCZĘŚNIAK Anna Agnieszka: pozycja 1 : 1,46% (1 871 głosów)
- KALICIŃSKA Honorata: pozycja 2 : 1,46% (1 871 głosów)
- KRZYSTOSIAK Michał Radosław: pozycja 3 : 1,46% (1 871 głosów)
- KILIAŃCZYK Ewa: pozycja 4 : 1,46% (1 871 głosów)
- BRINKEN Jarosław: pozycja 5 : 1,46% (1 871 głosów)
- SZUSTKOWSKA-JARZĘBOWSKA Katarzyna Anna: pozycja 6 : 1,46% (1 871 głosów)
- NIELESZCZUK Grzegorz Cezary: pozycja 7 : 1,46% (1 871 głosów)
- CICHOCKA-ZAWADA Dorota Anna: pozycja 8 : 1,46% (1 871 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KRASUSKA Anna: pozycja 1 : 6,69% (8 587 głosów)
- BUCZYŃSKI Artur Piotr: pozycja 2 : 6,69% (8 587 głosów)
- SZCZYCIŃSKA Małgorzata Maria: pozycja 3 : 6,69% (8 587 głosów)
- KACZOROWSKI Wojciech: pozycja 4 : 6,69% (8 587 głosów)
- URBAN Wioletta Anna: pozycja 5 : 6,69% (8 587 głosów)
- ZAWADZKA-ŁADECKA Jolanta Elżbieta: pozycja 6 : 6,69% (8 587 głosów)
- MAŃKA-ŁEMPICKA Dominika Paulina: pozycja 7 : 6,69% (8 587 głosów)
- KOWALEWSKI Szymon Feliks: pozycja 8 : 6,69% (8 587 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA GMINA-NASZ POWIAT:
- DĄBEK Sylwia Ewa: pozycja 1 : 1,82% (2 339 głosów)
- SPOCIŃSKI Krzysztof: pozycja 2 : 1,82% (2 339 głosów)
- PUŁKOWNIK Lidia Iwona: pozycja 3 : 1,82% (2 339 głosów)
- KOSTYRKA Anna Maria: pozycja 4 : 1,82% (2 339 głosów)
- MIZERSKA Bożena Krystyna: pozycja 5 : 1,82% (2 339 głosów)
- BEDNARSKA Marta Wioleta: pozycja 6 : 1,82% (2 339 głosów)
- MALINOWSKI Tomasz Wojciech: pozycja 7 : 1,82% (2 339 głosów)
- OSTROWSKI Piotr: pozycja 8 : 1,82% (2 339 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu piaseczyńskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BUTRUK Bogdan: pozycja 1 : 3,95% (2 434 głosów)
- WIŚNIEWSKI Rajmund Julian: pozycja 2 : 3,95% (2 434 głosów)
- NIEDZIÓŁKA Marcin Olaf: pozycja 3 : 3,95% (2 434 głosów)
- RENIS Magdalena: pozycja 4 : 3,95% (2 434 głosów)
- PAWLAK Barbara: pozycja 5 : 3,95% (2 434 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- RECHNIA Danuta Lidia: pozycja 1 : 2,1% (1 292 głosów)
- JASIK Renata Agnieszka: pozycja 2 : 2,1% (1 292 głosów)
- WRONIEWICZ Urszula: pozycja 3 : 2,1% (1 292 głosów)
- FIJKA Szczepan Krzysztof: pozycja 4 : 2,1% (1 292 głosów)
- ZDROJEK Kacper: pozycja 5 : 2,1% (1 292 głosów)
- MAZIAREK Michał: pozycja 6 : 2,1% (1 292 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KRASOWSKI Paweł: pozycja 1 : 4,04% (2 488 głosów)
- BANASIAK Elżbieta Maria: pozycja 2 : 4,04% (2 488 głosów)
- GROMADZKI Henryk Jan: pozycja 3 : 4,04% (2 488 głosów)
- TOBOŁA Anna Maria: pozycja 4 : 4,04% (2 488 głosów)
- MICHALCZYK Izabella Barbara: pozycja 5 : 4,04% (2 488 głosów)
- ŚWIĄTKIEWICZ Mieczysław: pozycja 6 : 4,04% (2 488 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA GMINA-NASZ POWIAT:
- KORNBERG Robert Jerzy: pozycja 1 : 7,23% (4 455 głosów)
- RUTOWICZ Marek: pozycja 2 : 7,23% (4 455 głosów)
- POSIEWKA Andrzej Stanisław: pozycja 3 : 7,23% (4 455 głosów)
- KSIĄŻEK Czesława Iwona: pozycja 4 : 7,23% (4 455 głosów)
- CZUPRYŃSKA Anna: pozycja 5 : 7,23% (4 455 głosów)
- ZARZECZNA Bożena: pozycja 6 : 7,23% (4 455 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu piaseczyńskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WOJDAK Jerzy Marek: pozycja 1 : 5,55% (2 874 głosów)
- PIOTROWSKA Ewa Małgorzata: pozycja 2 : 5,55% (2 874 głosów)
- BERNAŚ Włodzimierz: pozycja 3 : 5,55% (2 874 głosów)
- SIBILSKI Krzysztof Ryszard: pozycja 4 : 5,55% (2 874 głosów)
- LITYŃSKA Małgorzata Ewa: pozycja 5 : 5,55% (2 874 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BARTOSZEWSKI Artur: pozycja 1 : 2,46% (1 277 głosów)
- SEROWIK Marek: pozycja 2 : 2,46% (1 277 głosów)
- SEMENIUK Katarzyna Margareta: pozycja 3 : 2,46% (1 277 głosów)
- SOBCZAK Monika: pozycja 4 : 2,46% (1 277 głosów)
- SZEWCZYK Patryk Oskar: pozycja 5 : 2,46% (1 277 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- STRZELECKA Katarzyna Karolina: pozycja 1 : 10,36% (5 369 głosów)
- GUT Ksawery: pozycja 2 : 10,36% (5 369 głosów)
- ZARZYCKA Dorota: pozycja 3 : 10,36% (5 369 głosów)
- NOWICKI Mateusz: pozycja 4 : 10,36% (5 369 głosów)
- MACHAŁEK Ryszard Waldemar: pozycja 5 : 10,36% (5 369 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA GMINA-NASZ POWIAT:
- MUSZYŃSKI Sergiusz Franciszek: pozycja 1 : 2,04% (1 056 głosów)
- SELIGA Dorota Teresa: pozycja 2 : 2,04% (1 056 głosów)
- OBARZANEK Iwona Zofia: pozycja 3 : 2,04% (1 056 głosów)
- KRASOWSKI Artur Marek: pozycja 4 : 2,04% (1 056 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu piaseczyńskiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- LICHOCKI Robert Andrzej: pozycja 1 : 2,54% (2 416 głosów)
- MICHAŁOWSKA Teresa Anna: pozycja 2 : 2,54% (2 416 głosów)
- ŻUK Rafał Antoni: pozycja 3 : 2,54% (2 416 głosów)
- BANKIEWICZ Urszula Wanda: pozycja 4 : 2,54% (2 416 głosów)
- MICHALAK-STRADOMSKA Zofia: pozycja 5 : 2,54% (2 416 głosów)
- PAPIS Krzysztof Antoni: pozycja 6 : 2,54% (2 416 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SULIMOWICZ Marta Magdalena: pozycja 1 : 2,06% (1 960 głosów)
- OSIŃSKI Piotr Józef: pozycja 2 : 2,06% (1 960 głosów)
- BICZYSKO Stanisław Witold: pozycja 3 : 2,06% (1 960 głosów)
- ROGOZIŃSKI Adam Leon: pozycja 4 : 2,06% (1 960 głosów)
- RYBARCZYK Marianna: pozycja 5 : 2,06% (1 960 głosów)
- BARTKIEWICZ Paweł Aleksander: pozycja 6 : 2,06% (1 960 głosów)
- SIWECKA Renata: pozycja 7 : 2,06% (1 960 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- JACKOWICZ Iwona Dorota: pozycja 1 : 5,96% (5 667 głosów)
- DOLIŃSKI Michał Łukasz: pozycja 2 : 5,96% (5 667 głosów)
- KOŁODZIEJCZYK Agata Jolanta: pozycja 3 : 5,96% (5 667 głosów)
- CHYBOWSKI Sebastian Grzegorz: pozycja 4 : 5,96% (5 667 głosów)
- SZTOP Tadeusz Zdzisław: pozycja 5 : 5,96% (5 667 głosów)
- REJCHEL Grzegorz Juliusz: pozycja 6 : 5,96% (5 667 głosów)
- VASILOPOULOU Dorota Lidia: pozycja 7 : 5,96% (5 667 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA GMINA-NASZ POWIAT:
- GOC Halina Maria: pozycja 1 : 4,08% (3 881 głosów)
- MIKA-KOSIOR Magdalena Ewa: pozycja 2 : 4,08% (3 881 głosów)
- MAMAK Aleksander Wiktor: pozycja 3 : 4,08% (3 881 głosów)
- NOWAK-JELONEK Łukasz: pozycja 4 : 4,08% (3 881 głosów)
- KILJAŃCZYK Małgorzata: pozycja 5 : 4,08% (3 881 głosów)
- GAWRYCH Adam: pozycja 6 : 4,08% (3 881 głosów)
- GONSOWSKI Grzegorz Radosław: pozycja 7 : 4,08% (3 881 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu piaseczyńskiego z okręgu nr 6
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PRUSZCZYK Grzegorz: pozycja 1 : 4,52% (2 852 głosów)
- SERAFIN Łukasz: pozycja 2 : 4,52% (2 852 głosów)
- HASSE Marianna: pozycja 3 : 4,52% (2 852 głosów)
- OLSZAK Lech Mieczysław: pozycja 4 : 4,52% (2 852 głosów)
- KROC Bożena Marianna: pozycja 5 : 4,52% (2 852 głosów)
- SIKORA Hanna: pozycja 6 : 4,52% (2 852 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SMOLAREK Aleksandra: pozycja 1 : 2,48% (1 565 głosów)
- ŻELAZOWSKI Jacek: pozycja 2 : 2,48% (1 565 głosów)
- ZAWADZKI Andrzej: pozycja 3 : 2,48% (1 565 głosów)
- KOCHANOWSKA Anna Marta: pozycja 4 : 2,48% (1 565 głosów)
- KOPOWSKI Andrzej: pozycja 5 : 2,48% (1 565 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PORĘBSKI Kazimierz Julian: pozycja 1 : 4,06% (2 562 głosów)
- KOPAŃSKI Łukasz: pozycja 2 : 4,06% (2 562 głosów)
- GLIŃSKA-LIS Irena Elżbieta: pozycja 3 : 4,06% (2 562 głosów)
- DURSKA-RUDNIK Katarzyna Monika: pozycja 4 : 4,06% (2 562 głosów)
- ROGOWSKI Tomasz Piotr: pozycja 5 : 4,06% (2 562 głosów)
- GROMULSKA-ZADWORNA Marta Urszula: pozycja 6 : 4,06% (2 562 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA GMINA-NASZ POWIAT:
- PUCHAŁA Sylwester Rajmund: pozycja 1 : 6,01% (3 791 głosów)
- GALICZ Dariusz Andrzej: pozycja 2 : 6,01% (3 791 głosów)
- SZCZYTOWSKA Beata Dorota: pozycja 3 : 6,01% (3 791 głosów)
- ZARADKIEWICZ Beata: pozycja 4 : 6,01% (3 791 głosów)
- JAWORSKI Tomasz Filip: pozycja 5 : 6,01% (3 791 głosów)
- WENCŁAWIAK Marta: pozycja 6 : 6,01% (3 791 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wybierani są radni powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że podsumowuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyskuje najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów biorą udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Potężne ulewy i gradobicia. Strażacy walczyli żywiołem
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?