Zespoły z powiatu golubsko – dobrzyńskiego rozegrały kolejne mecze [wyniki, opinie]

Zryw - Saturn
Zryw - Saturn Adam Chrzanowski
Sześć ekip seniorskich z powiatu golubsko – dobrzyńskiego rozegrało swoje kolejne mecze ligowe.

Wreszcie po pewnej przerwie po punkcie zdobyły ekipy piątoligowe. Sokół Radomin zremisował na wyjeździe 0:0 z Pomorzaninem Serock. A Promień Kowalewo Pomorskie uzyskał wynik 1:1 z Victorią Lisewo. Nie poszło zespołom z A-klasy. Drwęca Golub – Dobrzyń przegrała na wyjeździe 0:5 z rezerwami toruńskiej Elany. A Pogrom Zbójno uległ na wyjeździe aż 0:7 Gwieździe Starogród.
W B-klasowych derbach gminy Golub – Dobrzyń które rozegrano we Wrockach tamtejszy Zryw przegrał 1:2 z Saturnem Ostrowite Golubskie.

Przed meczem Marek Ryłowicz wójt gminy Golub – Dobrzyń wręczył każdej drużynie po trzy piłki oraz skromne wsparcie finansowe.

POMECZOWE OPINIE:

V liga. Pomorzanin Serock – Sokół Radomin 0:0

-To był na pewno lepszy mecz w naszym wykonaniu nić ostatnie – powiedział Sławomir Rożek, trener Sokoła. - Mieliśmy kilka dobrych okazji bramkowych. Nie wykorzystali ich Paweł Jachowski, Waldemar Jachowski i Sebastian Nurkowski. W 70 minucie Waldek Jachowski trafił w słupek. W końcówce przeciwnicy złapali wiatr w żagle. Na szczęście pomimo naszego zmęczenia nie strzelili nam gola. Po tym spotkaniu jestem zadowolony.

SOKÓŁ: Miłosz Szponikowski, Krzysztof Marcinkowski, Paweł Piotrowski, Piotr Piotrowski, Nurkowski, Czajkowski, Konrad Muchewicz, Waldemar Jachowski, Przemysław Jachowski (60 Kamil Szponikowski), Paweł Jachowski, Piotr Marcinkowski.

V liga. Victoria Lisewo – Promień Kowalewo Pomorskie 1:1

-W siódmej minucie po strzale Marka Buraka uzyskaliśmy prowadzenie – powiedział Bartosz Jagielski, trener Promienia. - Później do końca pierwszej połowy gra była wyrównana. W drugiej przeważali gospodarze. W końcu doprowadzili do remisu. Stało się to w 89 minucie meczu. Ale my pomimo tego jesteśmy zadowoleni z naszej postawy. To był pierwszy od czterech kolejek mecz którego nie przegraliśmy.

PROMIEŃ: Dybka, Kawula, Żbikowski, Tarka, Kwiatkowski, Marcinkowski, Wieczorkowski, Glaza, Burak 1 (63 Stankiewicz), Kończalski, Walaszkowski (82 Magdziński).

A-Klasa. Gwiazda Starogród – Pogrom Zbójno 7:0
-Wynik nie wskazuje na to co realnie działo się dzisiaj na boisku – powiedział Piotr Rabażyński, trener Pogromu. - Przeciwnicy do przerwy oddali cztery strzały na naszą bramkę i wszystkie zakończyły się golami. Ale my również atakowaliśmy bramkę rywali. Mieliśmy też swoje okazje bramkowe. Jednak nie padła dla nas żadna bramka. Doznaliśmy wysokiej porażki ale takie mecze też się po prostu zdarzają.

POGROM: Grochocki, Dolecki (46 Makowski), Mateusz Skrzeszewsiki, Tarkowski, Boniecki (60 Miłosz Modrzejewski), Dąbrowski, Tucholski, Wróblewski, Damian Skrzeszewski, Mateusz Modrzejewski, Baranowski.

A-Klasa. Elana II Toruń – Drwęca Golub – Dobrzyń 5:0

-Zabrzmi to może dziwnie ale naprawdę jestem zadowolony z naszej postawy w dzisiejszym meczu – powiedział Paweł Pepliński, trener Drwęcy. - Przeciwko nam zagrali piłkarze występujący na co dzień w centralnej lidze juniorów. A ponadto w składzie byli seniorzy którzy nie zmieścili się wczoraj w meczu pierwszego zespołu Elany. Miło było patrzeć na to jak grają. A jeśli o nas chodzi to pojechaliśmy na ten mecz tylko w dwunastu. Całe szczęście że mieliśmy jednego rezerwowego albowiem pod koniec pierwszej połowy kontuzji nabawił się Artur Pagie.

DRWĘCA: Bojanowski, Gajewski, Pietrzykowski, Niburski, Gołoś, Pawłowski, Piotrowski, Sitkowski, Guzowski, Artur Pagie (45 Szyjkowski), Buczyński. V

B-KLASA Zryw Wrocki – Saturn Ostrowite Golubskie 1:2.

- Graliśmy dzisiaj na bardzo złym boisku – powiedział Kamil Falkiewicz, trener Saturna. - A przeciwnicy zagrali przeciwko nam futbol najprostszy z możliwych. Wybijali piłkę do przodu. W naszych szeregach w eksperymentalnym składzie zagrała linia obrony. Na szczęście udało się nam zdobyć kolejne trzy punkty. Zatem ciągle liczymy się w grze o awans do A-klasy.

-Dzisiaj bardzo niewiele zabrakło nam do zwycięstwa – powiedział Adam Pawlikowski, trener Zrywu. - Przeciwnicy drugą bramkę strzelili z ewidentnego spalonego. A ponadto my przegrywając 1:2 nie wykorzystaliśmy rzutu karnego. Pokazaliśmy dzisiaj Saturnowi że jesteśmy dobrym zespołem.

SATURN: Jasiński, Zarański, Jeka 1, Chmielewski (46 Szymon Rumiński), Dawid Rumiński, Dziankowski 1 (87 Hejnowski), Konarzewski, Licznerski, Siemiątkowski, Pietruszyński (70 Drawert), Falkiewicz.

ZRYW: Sitkowski, Błendowski, Błędowski, Barczewski, Trzebiatowski 1 (75Jasiński), Wróblewski, Spoczyński, Bieżuński (80 Pawlewicz), Syper, Toczyski, Ciesielski.