Zawodniczki UKS Kopernik Gałczewo brały udział w rozegranym w Skępem turnieju

Gałczewianki na drugim w Skępem. Udany występ Kopernika

Zawodniczki UKS Kopernik Gałczewo brały udział w rozegranym w Skępem turnieju o puchar UKS Skompensis Skępe.

Wyniki. Faza grupowa. Kopernik – Victoria Niemcz 2:0 (25:10; 25:5). Kopernik – UKS Skompensis Junior 2:0 (25:12; 25:16). Kopernik – Wojowniczki Lipno 2:0 (25:13; 25:10). Oczywiście gałczewianki wygrały swoją grupę eliminacyjną. W półfinale zmierzyły się z seniorskim zespołem Skompenisisa. Pokonały go 2:1 w setach 25:16; 23:25 oraz w tie breaku 15:11. W finale niestety uległy ekipie z Płocka 2:0 w setach do 19 i 23.

Mecze grupowe były dla gałczewianek zwyczajną formalnością. Żaden z trzech zespołów nie zagroził ich wygranej. Ekipy z Niemczy i ze Skępego były bardzo młode. Kopernik bezustannie prowadził w tych pojedynkach szybko wywalczając sobie wyraźną przewagę.

Pierwszy set meczu półfinałowego był również łatwy dla gałczewianek. Niestety w drugim rywalkom udało się wywalczyć kilku punktową przewagę. Kopernik zbliżał się do przeciwniczek ale ostatecznie zespół ze Skępego wygrał tą partię różnicą dwóch punktów. W tie breaku gałczewianki uzyskały przewagę kilku punktów. Nie oddały jej pomimo wahań wyniku.

Finałowy mecz był bardzo ciekawy a jednocześnie pechowy dla gałczewianek. W pierwszym secie gra była wyrównana. Dopiero pod koniec rywalkom udało się uzyskać przewagę która dała im wygraną.
Na początku drugiego seta gra była wyrównana. Ale od stanu 10:8 gałczewianki zaczęły grać rewelacyjnie. Wynik zmienił się na 18:8 dla Kopernika! Niestety potem dziewczyny z gminy Golub – Dobrzyń wyraźnie stanęły. Wynik zmienił się na 17:19 dla Gałczewa. Później było 23:18 dla gałczewianek. Jednak później nie były już one w stanie zdobyć punktu. Ogromna szkoda albowiem można było pokonać rywalki. Ale i tak należy pochwalić gałczewianki za zaprezentowaną dzisiaj postawę. Jak zwykle zagrały niesamowicie ambitnie i bardzo dobrze. W decydującym meczu zabrakło im trochę szczęścia. Warto jeszcze dodać że wystawiająca Jolanta Gajewska została MVP całego turnieju.

KOPERNIK: Jolanta Gajewska, Joanna Grochocka, Weronika Makowska, Natalia Kopczyńska, Marta Korzeniewska, Agnieszka Żabińska, Patrycja Michałów, Jowita Jeka, Joanna Dąbrowska, Andżelika Rózalska, Patrycja Różalska.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?