Zabrakło niuansów w końcówkach setów. Porażka juniorek Kopernika Gałczewo

Drugi w tym sezonie mecz ligowy rozegrały juniorki Kopernika Gałczewo.

Tym razem na wyjeździe spotkały się z Jokerem Świecie. Przegrały 3:0 w setach do 22; 25 i 21.

Bardzo dobry mecz z renomowanym rywalem rozegrały dziewczyny z gminy Golub – Dobrzyń w kategorii juniorka. Naprawdę bardzo niewiele zabrakło im do tego żeby wywieźć stamtąd przynajmniej jeden punkt.

Pierwszy set Kopernik rozpoczął bardzo dobrze. Gałczewianki prowadziły 2:5 ale później wynik zmienił się na 10:8 dla Jokera. Potem było 15:14 dla Jokera a następnie 20:17 dla gospodyń. Ostatecznie świecianki wygrały do 22.
W drugim secie były największe emocje. Kopernik prowadził kolejno 3:5; 9:10 i 13:15. Później przewagę uzyskały gospodynie. Wynik zmienił się na 20:18 dla Jokera. Końcówka była bardzo emocjonująca. Przy wyrównaniu 24:24 piłkę setową uzyskały gałczewianki. Niestety nie udało im się jej wygrać i ostatecznie gospodynie pokonały je na przewagi do 25.

W trzecim secie trochę zdruzgotane porażką w poprzednim gałczewianki zagrały najsłabszy pojedynek. Było 5:1 dla Jokera a potem 10:7; 15:11 i 20:13. Później Kopernikowi udało się zdobyć kilka punktów ale oczywiście tak dobry przeciwnik nie dał już sobie wydrzeć wygranej i pokonały gałczewianki do 21.

Pomimo porażki 3:0 należą się dziewczynom Kopernika ogromne pochwały za zaprezentowaną grę w Świeciu. O tym że nie wygrały ani jednego seta zadecydowały tylko i wyłącznie niuanse. Nie odstępowały od rywalek w których składzie były dwie zawodniczki grające na co dzień w pierwszoligowej ekipie seniorskiej. Następny mecz w kategorii juniorki Kopernik rozegra w środę 18 października. Tym razem w swojej hali będzie podejmował potęgę krajową czyli Pałac Bydgoszcz.

KOPERNIK: Paulina Czajkowska, Paulina Kopczyńska, Andżelika Różalska, Patrycja Różalska, Julia Pagie, Weronika Makowska, Wiktoria Klonowska, Maria Kudrej, Joanna Dąbrowska.

INFO Z POLSKI 12.10.2017 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju