XXV Bieg Solidarności w Golubiu-Dobrzyniu

Jak zwykle uczestnicy walczyli na trasie liczącej 10 kilometrów.

Wygrał Ukrainiec Arten Kazban z Dniepropietrowska który uzyskał czas 31 minut 17 sekund.

- To był szybki bieg – powiedział na mecie Artem Kazban. - Przez pierwsze pięć kilometrów biegłem o wiele szybciej. Razem ze mną był kolega który zajął drugą lokatę. Wyprzedziłem go przed metą.

Kolejność.
1. Arten Kazban.
2. Andrzej Starżyński – Klementowica – Ukrainiec.
3. Dawid Klaybor – Żagań.
4. Mateusz Niemczyk – Starogard Gdański.
5. Paweł Tarasiuk – Poznań.
6. Siergiej Krowlaidis – Ukraina.

Kobiety.
1. Walentina Kiliarska – Ukraina.
2. Maryna Niemeczka – Ukraina.
3. Alina Podbielska – Toruń.
Ponadto w klasyfikacji weteranów a zatem zawodników mających więcej aniżeli 35 lat najlepsze lokaty zajęli.

Mężczyźni. 35-39 – Siergiej Krowlaidis. 40-44 - Mariusz Pawłowski – Kurzętnik. 45-49 – Dariusz Guzowski – Trzebielino. 50-54 – Jerzy Anzel – Brodnica. 55-59 – Henryk Kuciejczyk – Szydłowo. 60-64 – Piotr Ślósarek – Toruń. 65-69 – Stanisław Majcher – Golub – Dobrzyń. 70-74 Jerzy Szymański – Kurzętnik.

Kobiety. Nie wszystkie kategorie były obsadzone. 45-49 – Alina Podbielska. 40-44. Karina Jarzębowska – Rypin. 55-59 – Danuta Stolarska – Włocławek.

Najlepszy zawodnik z Golubia – Dobrzynia: 17. Grzegorz Serwaczak.
Zawody przygotował Jerzy Nadolski prezes ogniska TKKF Rytm w Golubiu – Dobrzyniu. Współorganizatorem rywalizacji był golubsko – dobrzyński Ośrodek Sportu i Rekreacji.