Wyniki i zdjęcia z meczów piłki nożnej w powiecie golubsko-dobrzyńskim

Mecz Drwęca Golub-Dobrzyń - Pogrom Zbojno
Mecz Drwęca Golub-Dobrzyń - Pogrom Zbojno Nadesłane
Sześć drużyn seniorów z powiatu golubsko-dobrzyńskiego rozegrało kolejne spotkania ligowe. Sporo emocji dostarczyły derby. Drwęca Golub-Dobrzyń pokonała w nich drużynę ze Zbójna.

A-klasa kujawsko-pomorskiej ligi

Najwięcej emocji w weekend dostarczył A-klasowy pojedynek derbowy. Drwęca Golub-Dobrzyń gościła Pogrom Zbójno. Gospodarze wygrali 2:0. Bohaterem spotkania był Patryk Petrykowski, który w 13 minucie celnie wykorzystał rzut karny, a pięć minut później po indywidualnej akcji po prawej stronie pola karnego pokonał Mateusza Ciemińskiego.

- Po meczu mogę stwierdzić że gospodarze byli bardziej zdeterminowani, żeby go wygrać – powiedział Piotr Rabażyński, trener Pogromu. - Dlatego też gratuluję gospodarzom zwycięstwa. Z naszej strony na pewno były chęci. Jednak zabrakło nam odpowiednich umiejętności. Z porażki nie robimy tragedii i gramy dalej.

Skład Pogromu Zbójno:

Ciemiński, Baranowski, Falkiewicz (60 Makowski), Mateusz Skrzeszewski, Wróblewski (80 Pietruszyński), Dąbrowski, Damian Skrzeszewski (70 Jakub Nowicki), Myszkowski (46 Dykowski), Kamiński, Cichowicz, Błaszkiewicz (25 Tucholski)

-Wygraliśmy w pełni zasłużenie – powiedział Paweł Pepliński, trener Drwęcy. - Na początku meczu badaliśmy możliwości rywali. Jednak szybko prowadziliśmy już 2:0. Później żałuję tylko tego, że nie udało się nam dobić rywala przynajmniej jeszcze jednym golem. Mieliśmy ku temu okazje. Piłka po naszych strzałach dwukrotnie trafiła w słupek.

Skład Drwęcy Golub-Dobrzyń:

Bojanowski, Romanowski, Bączkowski, Sitkowski (70 Guzowski), Grochocki, Karol Gołoś, Pawłowski (85 Dawid Pagie), Rutkowski, Licznerski (60 Dariusz Gołoś), Petrykowski 2 (50 Kamiński), Pietrzykowski.

Sukces Drwęcy spowodował, że klub jest w czołówce ekip A-klasy.

V liga kujawsko-pomorska

Piątoligowy Promień Kowalewo Pomorskie u siebie przegrał z Unią Solec Kujawski 1:7.

- Zagraliśmy fatalnie w obronie – powiedział Bartosz Jagielski, trener Promienia. - To przez te katastrofalne błędy traciliśmy bramki. Do przerwy było 0:4. W drugiej połowie tylko pomiędzy 50 a 60 minutą gra była w miarę wyrównana. To jednak nie zmieniło przebiegu spotkania. Mam tylko nadzieję, że ten mecz był tylko typowym wypadkiem przy pracy.

Skład Promień Kowalewo:

Dybka, Wilkanowski, Marski, Andrzejewski, Kawula (20 Pankowski), Marcinkowski (55 Kończalski), Olkowski 1, Wiśniewski, Żuchowski (80 Siwek), Rożnowski, Łuszczyński

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz w Radominie. Przeciwnikiem piątoligowego Sokoła był Start Warlubie. Spotkanie skończyło się wynikiem 0:0.

-Moim zdaniem remis jest sprawiedliwym wynikiem – powiedział Sławomir Rożek, trener Sokoła. - Było to wyrównane spotkanie. Nam brakowało trochę argumentów w ataku. Za to czujnie graliśmy w obronie. Z wyniku jestem zadowolony. Jesteśmy pierwszą ekipą, która urwała punkty liderowi rozgrywek.

Skład Sokoła Radomin:

Miłosz Szponikowski, Czajkowski, Waldemar Jachowski, Dawid Muchewicz, Kamil Szponikowski (67 Belczyński), Przemysław Jachowski (67 Konrad Muchewicz), Szpejankowski (67 Jóźwiak), Piotr Marcinkowski, Nurkowski, Krzysztof Marcinkowski, Stasiak (67 Wąsowski)

B-klasa kujawsko-pomorskiej ligi

B-klasowy Zryw Wrocki wygrał na wyjeździe 1:5 ze Zrywem Książki. Królem strzelców był Paweł Wróblewski, który dla ekipy z gminy Golub-Dobrzyń uzyskał aż cztery gole.

-To był bardzo mecz w naszym wykonaniu – powiedział Adam Pawlikowski, grający trener Zrywu. - Na początku rywale zagrozili naszej bramce. Jednak później już tylko my dominowaliśmy na placu. Wygraliśmy czterema golami, a nasza wygrana była efektem bardzo dobrej gry całego zespołu.

Trwa głosowanie...

Czy wciąż przestrzegasz reżimu sanitarnego?

Skład Zrywu Wrocki:

Sitkowski, Spoczyński, Kłosowski (90 Jankowski), Skrzek, Lewandowski, Bieżuński, Kotas, Jasiński 1, Kulka (85 Pawlikowski), Wróblewski 4, Trzebiatowski

B-Klasowe rezerwy Drwęcy Golub-Dobrzyń u siebie pokonały 3:2 LZS Steklin.

- Dla mnie jako trenera to pierwsze zwycięstwo w seniorskiej piłce nożnej – powiedział Kamil Nawatkowski, trener rezerw Drwęcy. - To również pierwsze zwycięstwo tej ekipy. W tym spotkaniu lepsza była pierwsza połowa. Zespół grał wówczas bardzo dobrze, a jest to ekipa jeszcze niezgrana. W jej składzie jest wielu piłkarzy, którzy wznowili po latach grę piłkarską. Indywidualnie chciałbym wyróżnić strzelca dwóch bramkach Arkadiusza Zdrojewskiego i kapitana Kornela Sochę. Do tej pory nie opuścili ani jednej minuty na treningach.