Walczyły wszystkie zespoły z powiatu. Saturn zakończył zmagania

Siedem drużyn seniorskich z powiatu golubsko–dobrzyńskiego rozegrało swoje następne mecze ligowe.

Tym razem przykrą niespodziankę sprawiła swoim sympatykom piątoligowa Drwęca Golub – Dobrzyń. Na swoim stadionie przegrała 1:2 z Pomorzaninem Serock. Trochę lepiej poszło grającemu w tej samej klasie rozgrywek Promieniowi Kowalewo Pomorskie. Udało mu się zremisować 1:1 na wyjeździe z Flisakiem Złotoria. Remisem 0:0 zakończył się mecz też piątoligowej Iskry Ciechocin.

Jej rywalem była na wyjeździe Polonia Bydgoszcz. A 2:2 u siebie zremisował następny piątoligowiec z naszego powiatu czyli Sokół Radomin. Jego rywalem był w Radominie Tor Laskowice Pomorskie. Nie udało się zdobyć punktów A-klasowemu Pogromowi Zbójno. Jego piłkarze udali się na mecz do Gwiazdy Starogród. Niestety przegrali 4:0. Jako pierwszy sezon 2016/2017 zakończył B-klasowy Saturn Ostrowite Golubskie. Nie było to szczęśliwe zakończenie rozgrywek. Na swoim obiekcie jego piłkarze zmierzyli się z Unifreeze Górzno i przegrali 1:5. Przegrał też drugi B-klasowy zespół z gminy Golub – Dobrzyń. Zryw Wrocki bo o nim mowa spotkał się u siebie z Legią Osiek Rypiński. Niestety goście spod Brodnicy byli lepsi i wygrali 3:0.
Pomeczowe opinie.

V.Liga. Drwęca Golub–Dobrzyń – Pomorzanin Serock 1:2.

-Po raz kolejny zagraliśmy dzisiaj dwie odmienne połowy – mówi Łukasz Kierzkowski, trener Drwęcy. - W pierwszej dominowaliśmy od samego początku. Mieliśmy również kilka niewykorzystanych okazji bramkowych. W końcu w 15 minucie udało się nam uzyskać prowadzenie. Na polu karnym został sfaulowany Piotrowski. Jedenastkę zamienił na bramkę Kamil Góral. Potem spokojnie kontrolowaliśmy przebieg meczu. Przeciwnik ograniczał się praktycznie tylko do biegania po boisku. Do przerwy wynik już się nie zmienił. Jednak na drugą połowę wyszedł zespół nie pamiętający o najważniejszych kwestiach. Mieliśmy wówczas wiele prostych strat piłki. A rywale przeprowadzili dwie szybkie kontry. Po dwóch z nich padły bramki dla Pomorzanina. Po tym meczu jestem zaskoczony na minus. Po dobrym spotkaniu w Sicienku tym razem zagraliśmy bardzo słabe spotkanie. Musimy popracować mentalnie nad nasza postawą. Dlatego też w poniedziałek zamiast treningu będzie rozmowa z piłkarzami.

DRWĘCA: Bojanowski, Niburski (75 Sadowski), Bączkowski, Lubieński, Boniecki, Rutkowski (70 Studziński), Piotrowski, Dejewski (85 Saletra), Modrzejewski, Artur Pagie, Góral 1.

B-KLASA. Saturn Ostrowite Golubskie – Unifreeze Górzno 1:5.

-Rywale byli od nas dzisiaj piłkarsko lepsi – mówi Kamil Falkiewicz, grający trener Saturna. - My mieliśmy zbyt wiele błędów w ustawieniu drużyny. Przez to przeciwnicy łatwo strzelali gole. Mieli również bardzo dobrze zorganizowaną grę w środku pola. Wygrali zasłużenie a dla nas był to słaby koniec udanej rundy wiosennej.

SATURN: Ożóg (75 Wower), Zgardowski, Przemysław Korczak, Krzysztof Korczak (65 Pankowski), Siemiątkowski, Maruszak, Izajasz, Licznerski, Pietruszyński (46 Zarański), Burak (65 Prymak), Falkiewicz 1.
A-KLASA Gwiazda Starogród – Pogrom Zbójno 4:0.

-Rywale walczący o awans do piątej ligi okazali się być bardzo wymagającym przeciwnikiem – mówi Jakub Dolecki, jeden z zawodników Pogromu. - Już w piętnastej minucie Gwiazda objęła prowadzenie. Do przerwy prowadziła 3:0. Wszystkie bramki rywale zdobyli po akcjach. Przeprowadzali dobre ataki skrzydłami. Jeśli chodzi o nas to prawdę mówiąc ani razu nie zatrudniliśmy bramkarza rywali. Ale dla nas najważniejsza rzecz w tym sezonie już się wydarzyła. Udało się nam obronić miejsce w A-klasie.

POGROM: Czyżykowski, Dolecki, Szychulski (80 Urbański), Betlejewski, Baranowski (75 Grabkowski), Nowicki (70 Białkowski), Grochocki (46 Zaborowski), Kamiński, Karol Gołaś, Dąbrowski, Wróblewski.
B-KLASA. Zryw Wrocki – Legia Osiek Rypiński 0:3.

-Szczerze mówiąc rywale byli od nas lepsi piłkarsko – mówi Adam Pawlikowski, trener Zrywu. - Ale mecz mógłby mieć zupełnie inny przebieg gdybyśmy wykorzystali którąś z kilku doskonałych okazji jakie mieliśmy na początku spotkania. Niestety nie udało nam się to. Przeciwnicy do przerwy prowadzili 0:1. W 60 minucie podwyższyli wynik meczu. Potem ostatniego gola uzyskali w doliczonym czasie gry. Przegraliśmy dzisiaj w pełni zasłużenie.

ZRYW: Sitkowski, Kłosowski (60 Ziółkowski), Spoczyński, Błędowski, Bieżuński, Kopaczewski (46 Jasiński), Trzebiatowski, Jabłoński (85 Nelke), Czajkowski, Pytel (70 Wróblewski), Toczyski.

V.Liga. Flisak Złotoria – Promień Kowalewo Pomorskie 1:1.

-Już w 4 minucie przeciwnicy objęli prowadzenie – mówi Janusz Rybszleger, trener Promienia. - Było to po dośrodkowaniu. Jednak jeszcze przed przerwą udało się nam wyrównać. Gola uzyskał dla nas Daniel Szczodrowski. Po przerwie to my byliśmy bliżej wygranej. Jednak nie stworzyliśmy sytuacji bramkowej która dałaby nam gola.

PROMIEŃ: Dąbrowski (65 Dybka), Kwiatkowski, Rzepiński, Glaza, Bocianowski, Kawula, Delimata (70 Wilkanowski), Olkowski, Szczodrowski 1, Bartoszyński (80 Sankiewicz), Jagielski.
V.Liga. Polonia Bydgoszcz – Iskra Ciechocin 0:0.

-To było bardzo wyrównane spotkanie – mówi Jarosław Białek, trener Iskry. - Zarówno my jak i rywale mogliśmy przełożyć szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Mieliśmy dwie doskonałe okazje nie wykorzystane przez Wróblewskiego. W 80 minucie minimalnie nie trafił z woleja. Zmarnował też sytuację sam na sam z bramkarzem. W każdym bądź razie punkt zdobyty na boisku Polonii Bydgoszcz jest cenną osiągnięciem.

ISKRA: Mateusz Marcinkowski, Kijewski (55 Nurkowski), Bihus (82 Paweł Piotrowski), Pukłacki, Jagielski, Melnyk, Robert Piotrowski, Poczwardowski, Bartosz Marcinkowski (58 Majewski), Sadowski (58 Wieczyński), Wróblewski.

V.Liga. Sokół Radomin – Tor Laskowice Pomorskie 2:2.

-Dla nas ten remis jest stratą dwóch punktów – mówi Sławomir Rożek, trener Sokoła. - Spotkanie było wyrównanym pojedynkiem. To my jako pierwsi straciliśmy gola. Na szczęście w 35 minucie udało się nam wyrównać po golu uzyskanym dla nas przez Piotra Marcinkowskiego. Później dobre okazje były z obu stron. W 70 minucie gola strzelił dla nas Paweł Jachowski. Jednak w ostatniej minucie zawodnik rywali oddał strzał życia. Uderzył piłkę z woleja z odległości dwudziestu metrów od bramki. Nie mieliśmy już czasu na to żeby ponownie wyjść na prowadzenie.
SOKÓŁ: Miłosz Szponikowski, Krzysztof Marcinkowski, Waldemar Jachowski, Miłosz Piotrowski, Czajkowski, Przemysław Jachowski (75 Szyjkowski), Muchewicz, Stefański, Bruzdewicz (60 Kamil Szponikowski), Paweł Jachowski 1 (80 Guzowski), Piotr Marcinkowski 1.