Uczennice gimnazjum w Gałczewie awansowały do półfinału wojewódzkiego

Uczennice gimnazjum w Gałczewie gmina Golub – Dobrzyń brały udział w rozegranym w Chełmnie ćwierćfinale wojewódzkim w siatkówce

Po rocznej przerwie gałczewianki spełniły pokładane w nich nadzieje i w rewelacyjnym stylu awansowały do półfinału wojewódzkiego. W Chełmnie nie pozostawiły złudzeń rywalkom. W fantastyczny sposób pokonały obie drużyny przeciwniczek. A warto dodać że po raz pierwszy w historii powiatu golubsko – dobrzyńskiego awans do półfinału wojewódzkiego wywalczyły poza Gałczewem. Za to należą się ogromne gratulacje zarówno im jak i Jakubowi Filińskiemu nauczycielowi wychowania fizycznego w tej szkole.

W pierwszym meczu gałczewianki zmierzyły się z zespołem z Grudziądza. Początek był dobry. Gałczewianki prowadziły 5:2 a potem 10:7. Później wynik zmienił się na 15:8 a następnie było 20:10. Ostatecznie ekipa z gminy Golub – Dobrzyń wygrała tego seta do 17.

W drugim początek był wyrównany. Było 5:4 dla zespołu z Gałczewa a potem było 10:6 dla dziewcząt z naszego powiatu. Potem utrzymywały tą przewagę. Wynik brzmiał 15:9 i 20:15. Jednak od tej chwili ekipa z Grudziądza zaczęła odrabiać straty. Doprowadzenie do remisu 24:24 przez zespół z Grudziądza wystawiło gałczewianki na próbę nerwów. Na szczęście to one wygrały na przewagi 27:25.

W drugim meczu Chełmno pokonalo Grudziądz 2:0. Zatem o tym kto awansuje dalej zadecydował mecz pomiędzy gospodyniami a drużyną z Gałczewa. Pierwszego seta w tym pojedynku rewelacyjnie rozpoczęły dziewczyny z gminy Golub – Dobrzyń. Prowadziły 5:3 a potem 10:3. Później wynik zmienił się na 15:8. Gałczewianki nie oddały już prowadzenia i spokojnie doprowadziły do wygranej w tej partii do 17.

Drugi set był tylko trochę bardziej nerwowy. Gałczewianki utrzymywały spokojną kilku punktową przewagę. Było 5:4, 10:6; 15:12 dla ekipy gości. I tylko przy stanie 20:19 przez moment zrobiło się groźnie. Jednak końcówka należała już do galczewianek. Wygrały tego seta do 20 i tym samym uzyskały awans do półfinału wojewódzkiego który zostanie rozegrany 29 stycznia.

GIMNAZJUM GAŁCZEWO: Julia Kwiatkowska, Aleksandra Rydzińska, Dominika Różańska, Maja Stępień, Paulina Kopczyńska, Patrycja Różalska, Julia Pagie, Wiktoria Klonowska, Weronika Makowska, Maria Kudrej.

Dlaczego warto nosić odblaski? Mówi Sławek Piotrowski.