Tak wyglądają trzy nowe witacze w Golubiu-Dobrzyniu

Karolina Rokitnicka
Karolina Rokitnicka
Nowy witacz przy wjeździe do Golubia-Dobrzynia od strony Rypina
Nowy witacz przy wjeździe do Golubia-Dobrzynia od strony Rypina KR
Udostępnij:
Po szerokiej dyskusji dotyczącej witaczy w Golubiu-Dobrzyniu, zapadły decyzje w sprawie wykonania 3 nowych tablic. W piątek 13 maja zainstalowano je przy drogach wjazdowych do miasta.

Wideo. Rodzinny kapitał opiekuńczy

Po tym jak upadła koncepcja odnowienia sposobem gospodarczym witacza przy ulicy Lipnowskiej w Golubiu-Dobrzyniu przez radną Dominikę Piotrowską, temat pojawił się na sesji Rady Miasta.

Urząd Miasta wziął "na siebie" sprawę witaczy. W zmienionej przez radnych uchwale budżetowej pojawił się wydatek inwestycyjny związany z zakupem i montażem nowych tablic. Zabezpieczono 33 tys. zł na ten cel.

Już kolejnego dnia Urząd Miasta złożył zamówienie na 3 witacze wraz z ich montażem na drogach wjazdowych do Golubia-Dobrzynia - od strony Kowalewa Pomorskiego, Rypina i Lipna.

- Koncepcję witaczy opracowaliśmy wspólnie z pracownikami Urzędu Miasta oraz dyrektorem Domu Kultury Arturem Niklewiczem. Projekt graficzny przygotował Artur Niklewicz – poinformował Mariusz Piątkowski, burmistrz Golubia-Dobrzynia.

Witacze mają szerokość 3m. Zawierają napis "Golub-Dobrzyń", herb miasta, daty nadania praw miejskich Golubiowi i Dobrzyniowi oraz obrys miejskich budowli. Witacze zostały wykonane z blachy ze stali nierdzewnej usztywnionej ramą z profili stalowych. Zgodnie z deklaracją zostały zainstalowane tuż przed przypadającą 15 maja rocznicą połączenia Golubia i Dobrzynia

- Dziękuję Arturowi Niklewiczowi za wspólne opracowanie koncepcji oraz przygotowanie projektu graficznego. Dziękuję radnym Rady Miasta Golubia-Dobrzynia za akceptację projektu i wydatku budżetowego na ten cel. Dziękuję także moim współpracownikom, pracownikom Urzędu Miasta za pomoc w realizacji tego zadania. Dziękuję firmie Danstal za profesjonalną i terminową realizację zamówienia -napisał na swoim profilu na Facebooku burmistrz Mariusz Piątkowski.

Kwestia konsultacji projektu witaczy inaczej wygląda z punktu widzenia opozycji.

- Złożyłam interpelację z propozycjami witaczy, które wybrała część mieszkańców. Pan Burmistrz wybrał jednak swój wzór, ale najważniejsze, że te stare nie straszą. Powolutku do przodu - pisze radna Dominika Piotrowska na swoim profilu na Facebooku.

Witacze można ocenić w naszej sondzie.

Trwa głosowanie...

Jak oceniasz nowe witacze w Golubiu-Dobrzyniu?

Nasze Miasto

Czekamy także na Wasze komentarze na Facebooku .

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie