Szczypiornistki z Kowalewa wygrały półfinał turnieju wojewódzkiego w Brodnicy

Uczennice szkoły podstawowej w Kowalewie Pomorskim brały udział w rozegranym w Brodnicy półfinale wojewódzkim.

Wyniki.
SP 1 Brodnica – SP Kowalewo 8:12.
SP Kowalewo – SP Osięciny 21:2.
SP Kowalewo – SP 3 Rypin 23:3.

Tylko w pierwszym meczu rywalki stawiły jakiś opór kowalewiankom. Do przerwy zespół z Brodnicy prowadził 5:4. Ale w drugiej połowie udało się ekipie z Kowalewa wyjść na prowadzenie. Potem już spokojnie wygrały całe spotkanie. Dwa ostatnie pojedynki były formalnością.

Rywalki z Osięcin i Rypina nie miały dosłownie nic do powiedzenia. W ten sposób zespół z Kowalewa awansował do finału gdzie ma ogromną szansę zdobyć złoty medal. Wstępnie finałowy turniej zaplanowany jest na 11 grudnia w Wąbrzeźnie. Ale niewykluczone że dojdzie do niego w innym mieście.

SP KOWALEWO: Weronika Czachorowska, Zuzanna Czyżniewska, Judyta Gierłowska, Maria Jeżowska, Zofia Jeżowska, Dominika Kawula, Oliwia Rudnicka, Dominika Szmytkowska, Weronika Szmytkowska, Magdalena Włodarska, Zofia Polakiewicz, Natalia Wilczewska.