Sukcesy szachistów z Kowalewa Pomorskiego [zobacz zdjęcia]

Karolina Rokitnicka
Grupa szachistów z Kowalewa uczestniczyła ostatnio w turniejach szachowych w Gdańsku, Toruniu , Nowym Mieście Lubawskim oraz  w Karnkowie. LKS Promień
W powiecie golubsko-dobrzyńskim rozwija się sport szachowy. Grupa z Kowalewa uczestniczyła ostatnio w turniejach szachowych w Gdańsku, Toruniu , Nowym Mieście Lubawskim oraz  w Karnkowie. W przyszłym tygodniu zaplanowano zmagania w Golubiu-Dobrzyniu.

W turnieju o Puchar Familijnego Gdańska świetnie w grupie głównej  zagrał Maciej Kobus zajmując II miejsce. W grupie szachistów  o rankingu 1200  bardzo dobrze zagrała ośmioletnia Wiktoria Laskowska, która była druga w kategorii juniorek. W grupie o rankingu 1000-1100 znakomicie zaprezentował  się, również ośmioletni, Jakub Leszczyc –Grabianka,  który był najlepszy wśród juniorów wypełniając piątą kategorie. W grupie o rankingu 1600 – 1700 trzeci był Aleksander Barański, a w grupie 1400 również trzecia była Zuzanna Barańska – informuje Benedykt Mroziński z LKS Promień Kowalewo.

Świetnie wyniki szachiści z Kowalewa odnotowali także w 41 Turnieju Mikołajkowym w Nowym Mieście Lubawskim. Wiktoria Laskowska w grupie do 10 lat wywalczyła II miejsce. Jej rówieśniczka Maria Oskwarek była o włos od trzeciego miejsca. Jednak przegrała w ostatniej partii ze starszą przeciwniczką i uplasowała się tuż za podium. W grupie do 10 lat piąte miejsce zajął Błażej Żądlak. Miał on tę samą liczbę punków co drugi zawodnik, jednak w tej sytuacji decydowała punktacja pomocnicza.

- W rozegranym w Karnkowie Turnieju o Puchar Wójta Gminy Lipno zwyciężył Sebastian Waszewski pokonując wyżej notowanych konkurentów  (obronił tytuł Mistrza Gminy przed roku), a trzeci był jego syn Maksymilian Waszewski – dodaje Benedykt Mroziński. - W rozpoczętym  w październiku comiesięcznym cyklu turniejów Grand Prix Torunia odbyły się już dwie kolejki. Bardzo dobrze w kategorii juniorek prezentuje się Zuzanna Barańska ( w minioną sobotę zajęła I miejsce). Dobrze też zaprezentowali się Maciej Kobus oraz Kacper Wójcikowski, plasując się w czołówce wśród juniorów do 14 lat. Treningi szachowe odbywają w Miejskim- Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim.

Na 8 grudnia na godz. 10 zaplanowano Mikołajkowy Turniej Szachowy na hali OSiR w Golubiu-Dobrzyniu. Zapisy przyjmuje Benedykt Mroziński (tel. 606 637 317).