Sukcesy kolarzy z UKS Sokół Wilekie Rychnowo i podopiecznych Wiesława Młodziankiewicza - zobacz zdjęcia

Karolina Rokitnicka
Oliwia Kepczyńska z Macikowa oraz Eliza Rabażyńska ze Zbójna zdobyły srebrne medale w rozegranych w powiecie kaliskim mistrzostwach Polski juniorek młodszych w jeździe dwójkami na czas i jeździe drużynowej na czas Nadesłane
Ostatnie dni były bardzo udane dla kolarzy z powiatu golubsko-dobrzyńskiego. Na podiach stanęli zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo oraz zawodniczki trenujące pod okiem Wiesława Młodziankiewicza.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Robakowie

.
Zawodnicy UKS Sokół Wilekie Rychnowo Konrad Ostrowski wraz z Pawłem Bonasem ( ALKS Stal Grudziądz – UKS Omega Gruta) wywalczyli złoty medal na Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w jeździe dwójkami na czas. W kategorii żak na dystansie 7,6 km byli bezkonkurencyjni. Osiągnęli najlepszy czas - 11:25,40. Natomiast Mateusz Borzejewicz w duecie z Bartłomiejem Kręcisz (ALKS Stal Grudziądz – UKS Omega Gruta) zajęli piąte miejsce. Młodziczki Wiktoria Nowakowska i Martyna Lewandowska "wykręciły" czwartą pozycję. Młodzicy Aleksander Lipiński i Michał Dąbrowski wywalczyli dziewiąte miejsce. Mateusz Płotka z Frankiem Błaszkiewiczem uplasowali się na 17 pozycji.

Wyścig ze startu wspólnego o Puchar Starosty Powiatu Grudziądzkiego

W Małym Rudniku UKS Sokół wziął udział w wyścigu ze startu wspólnego o Puchar Starosty Powiatu Grudziądzkiego. Rywalizowało tu prawie 150 zawodników, w tym 8 z Wielkiego Rychnowa z trenerem Marianem Krychem. Mateusz Borzejewicz wywalczył swoje pierwsze zwycięstwo. W najlepszej piętnastce znaleźli się – żak Dawid Lewandowski - 15 miejsce oraz młodziczki Martyna Lewandowska - 9 miejsce i Wiktoria Nowakowska -11.

Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie MTB w Żerkowie

Konrad Ostrowski, Aleksander Lipiński i Jonasz Śliwka pod opieką trenera Agnieszka Zielaskowskiej walczyli o medale podczas Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie MTB w Żerkowie województwo wielkopolskie.

Trwa głosowanie...

Czy wciąż przestrzegasz reżimu sanitarnego?

- W zawodach wystartowało ponad 200 zawodników, uczniów klas IV-VIII ze szkółek kolarskich z całej Polski uczestniczących w Narodowym Programie Rozwoju Kolarstwa realizowanym przez Instytut Sportu w Warszawie przy współudziale Wielkopolskiego Związku Kolarskiego. Start w MTB był nowością dla młodych reprezentantów gminy Kowalewo Pomorskie. Pojechaliśmy tam po „naukę”, a doświadczenie zdobyte na niezwykle wymagającej i kaskaderskiej trasie zaprocentuje w przyszłości – informuje Agnieszka Zielaskowska.

Sukces podopiecznych Wiesława Młodziankiewicza

Oliwia Kepczyńska z Macikowa oraz Eliza Rabażyńska ze Zbójna zdobyły srebrne medale w rozegranych w powiecie kaliskim mistrzostwach Polski juniorek młodszych w jeździe dwójkami na czas i jeździe drużynowej na czas.
Zawodniczki pojechały w pierwszym zespole Stali Grudziądz.

- Nasze kolarki spisały się bardzo dobrze – powiedział Wiesław Młodziankiewicz, trener.- Muszę zaznaczyć, że Oliwia jest jeszcze młodziczką. Tym bardziej należy wysoko ocenić jej występ. Eliza potwierdziła swoją bardzo dobrą formę.

W jeździ dwójkami na czas Eliza Rabażyńska pojechała z Natalią Głowacką. Zajęły dziewiąte miejsce.