Sukcesy kolarskie zawodników LUKS Grodno Nowogród i UKS Sokół Wielkie Rychnowo z powiatu golubsko-dobrzyńskiego

Karolina Rokitnicka
Na zakończenie udanego sezonu szosowego zawodnicy UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo wystartowali w wyścigu kolarskim ze startu wspólnego o Puchar Burmistrza Golubia-Dobrzynia UKS Sokół
Aż piętnaście medali zdobyły dwie wychowanki LUKS Grodno Nowogród podczas zmagań na torze w Pruszkowie. Powody do zadowolenia ma także UKS Sokół Wielkie Rychnowo, którego zawodnik wygrał wyścig w Golubiu-Dobrzyniu.

Sukcesy kolarskie wychowanek LUKS Grodno Nowogród

Juniorki młodsze - Eliza Rabażyńska i Natalia Głowacka, które są wychowankami LUKS Grodno Nowogród, wzięły udział w rozegranych na torze w Pruszkowie mistrzostwach Polski w konkurencjach olimpijskich i nieolimpijskich, a zarazem mistrzostwach Polski Ludowych Zespołów Sportowych w konkurencjach olimpijskich. Zawodniczki reprezentowały w Pruszkowie barwy Stali Grudziądz.

Eliza Rabażyńska zdobyła 9 medali - złoto w sprincie drużynowym w klasyfikacji open, w rywalizacji LZS, w wyścigu drużynowym na dochodzenie open, w rywalizacji LZS, w keirinie open i w LZS, a także srebro w wyścigu eliminacyjnym w open i w scratchu open oraz brąz w wyścigu ze startu zatrzymanego na dystansie 500 metrów.

Natalia Głowacka uzyskała 6 medali - złoto w wyścigu drużynowym w klasyfikacji open, w ramach LZS, w wyścigu drużynowym na dochodzenie i w ramach LZS, srebro w wyścigu na 500 metrów ze startu zatrzymanego w open oraz brąz w keirinie w ramach LZS.

- Ich postawa była rewelacyjna – powiedział Wiesław Młodziankiewicz, trener. - Eliza wystartowała w siedmiu konkurencjach w ciągu trzech dni, a w sześciu z nich zdobyła medale. Potwierdziła zatem swoją klasę i doskonałe przygotowanie. Natalia zaprezentowała równie wysoki poziom. Już w najbliższą sobotę i niedzielę 24 i 25 października obie zawodniczki wezmą udział w mistrzostwach Polski na torze organizowanych dla młodzieżowców i elity.

Trwa głosowanie...

Czy wciąż przestrzegasz reżimu sanitarnego?

Natalia Głowacka jest już powołana do kadry Polski na torze w konkurencjach sprinterskich. To naprawdę duże wyróżnienie dla tak młodej zawodniczki reprezentującej juniorki młodsze.

Sukcesy kolarzy UKS Sokół Wielkie Rychnowo

Na zakończenie udanego sezonu szosowego zawodnicy UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo wystartowali w wyścigu kolarskim ze startu wspólnego o Puchar Burmistrza Golubia-Dobrzynia.

- Wiele emocji dostarczył nam wyścig kat. żak, który zakończył się bezapelacyjnym zwycięstwem Konrada Ostrowskiego, który samotnie minął linię mety uzyskując ponad minutową przewagę nad rywalami, 4 miejsce wywalczył Mateusz Borzejewicz. Wśród młodziczek Wiktoria Nowakowska była 12, a tuż za nią linię mety przekroczyła Martyna Lewandowska. Nasi młodzicy: Michał Dąbrowski, Aleksander Lipiński i Franciszek Błaszkiewicz wywalczyli odpowiednio 17, 18 i 24 pozycję – informuje UKS Sokół.

Sukcesy kolarskie zawodników LUKS Grodno Nowogród i UKS Sokó...