Sportowcy z powiatu golubsko-dobrzyńskiego na podium w wyścigach szosowych. Zobacz zdjęcia

Karolina Rokitnicka
Paweł Słomski w Brodnicy zajął 3 miejsce w kategorii open i 2 w swojej grupie (16-29 lat) Nadesłane
Reprezentacja powiatu golubsko-dobrzyńskiego świetnie prezentuje się w rowerowych wyścigach. Nasi sportowcy – Marek Kucharski i Paweł Słomski stanęli na podium w powiecie brodnickim. Sukcesy mają także kolarki Wiesława Młodziankiewicza.

Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Burmistrza Miasta Brodnicy oraz Puchar Wójta Gminy Brodnica

W sobotę w Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim o Puchar Burmistrza Miasta Brodnicy oraz Puchar Wójta Gminy Brodnica wzięło udział około 100 zawodników. Do pokonania mieli dystans 60 km.

Paweł Słomski z "GTR GOLUB-DOBRZYŃ" w całym wyścigu zajął 3 miejsce w kategorii open i drugie w swojej kategorii wiekowej (16-29 lat).

- Trasa była wymagająca i co chwila były ataki w Brodnicy – podsumowuje Paweł Słomski.

Wysoko w wyścigu uplasował się także Marek Kucharski z ekipy „Kucharscy Golub-Dobrzyń” (9 miejsce w open i 1 w kategorii 40-49 lat).

- To mój drugi wyścig szosowy w życiu. Początki jednak nie są łatwe wymagają od nas poświęcenia i włożenia dwa razy więcej wysiłku. Cieszę się z wyniku – mówi pan Marek.

Na jedenastym miejscu w open mamy kolejnego reprezentanta "GTR GOLUB-DOBRZYŃ" Patryka Rogackiego z Torunia. Ponadto na 29 miejscu plasuje się Mirosław Słomski i na 55 Mariusz Jabłoński (obaj z GTR).

XIII Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim o Puchar Wójta Gminy Bobrowo

W niedzielę reprezentacja naszego powiatu uczestniczyła w XIII Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim o Puchar Wójta Gminy Bobrowo. Tu do wyboru były trasy 88 km i 66 km.

- W Bobrowie czułem się bardzo dobrze po poprzednim dniu, postanowiłem, że zaryzykuję i wszystko postawiłem na jedną kartę. Tu udało się zdobyć 1 miejsce w open – dodaje Paweł Słomski.

Kolarze Wiesława Młodziankiewicza z powiatu golubsko-dobrzyńskiego

Również zawodnicy Wiesława Młodziankiewicza z powiatu golubsko-dobrzyńskiego odnoszą kolejne sukcesy na kolarskich zawodach. Grupa reprezentująca OSIR Golub-Dobrzyń oraz ALKS Stal Grudziądz uczestniczyła w zgrupowaniu w nadmorskim w Jarosławcu.

- Pobyt w Jarosławcu kończył nasze przygotowania do tegorocznego opóźnionego sezonu – powiedział Wiesław Młodziankiewicz. - Byliśmy tam cztery dni. Doskonaliliśmy przede wszystkim jazdę na rowerze.

Zawodnicy z powiatu golubsko-dobrzyńskiego w zawodach o Puchar Polski w Kaliszu

Po zgrupowaniu nad morzem kolarze uczestniczyli w pierwszych w tym roku zawodach Pucharu Polski na torze w Kaliszu. Na otwartym torze pojechali juniorzy młodsi - Eliza Rabażyńska, Natalia Głowacka i Adam Pawłowski. Sukcesy odniosły dziewczęta. Eliza była trzecia w omnium - wygrała scratch i była druga w wyścigu punktowym. Ponadto Eliza razem z koleżanką klubową Kają Bonas była najlepsza w madisonie. W sprincie była trzecia. Natalia sprint wygrała, w keirinie przyjechała druga.

Pucharu Polski w Kaliszu – mocna reprezentacja powiatu golubsko-dobrzyńskiego

Grupa zawodniczek i zawodników z OSiR Golub-Dobrzyń i ALKS Stal Grudziądz w Kaliszuwzięła także udział w Pucharze Polski. Oceniano jazdę indywidualną na czas i dwa etapy ze startu wspólnego. Od trenera Wiesława Młodzienkiewicza na te zawody powołanie dostali: Eliza Rabażyńska, Natalia Głowacka, Karolina Sęk, Katarzyna Stelmach, Adam Pawłowski i Nikodem Siałkowski.

Sportowcy z powiatu golubsko-dobrzyńskiego na podium w wyści...