Siatkówka. Zagrały w ramach igrzysk. Gałczewianki poza konkurencją

aach
Fragment zmagań w Gałczewie
Fragment zmagań w Gałczewie Adam Chrzanowski
W hali gimnazjum w Gałczewie rozegrano turniej kobiet w ramach drugiej edycji eliminacji do igrzysk sportowców wiejskich Chełmno – Rio de Janeiro 2016.

Na starcie stanęły trzy ekipy. Bez żadnych problemów wygrały zmagania gospodynie. Zespół z gminy Golub – Dobrzyń złożony w całości z zawodniczek trzecioligowego Kopernika Gałczewo nie pozostawiły złudzeń rywalkom. Tylko w pierwszym secie w meczu z Kcynią przeciwniczki były w stanie nawiązać wyrównaną grę. Potem przewaga gospodyń była już ogromna. Oczywiście uzyskały awans na dalszy etap rozgrywek. Trzeci ma być rozegrany do 15 lutego 2016 roku.

Wyniki. Gmina Golub – Dobrzyń – Kcynia 2:0 (25:23; 25;17). Gmina Golub – Dobrzyń – Gruta 2:0 (25:9; 25:7). Kcynia – Gruta 2:0 (25:7; 25:23). Kolejność: 1. Gmina Golub – Dobrzyń. 2. Kcynia. 3. Gruta.

-Dla nas był to doskonały sprawdzian przed ligą którą rozpoczynamy w niedzielę 11 października – mówi Agnieszka Malon, opiekująca się zespołem z Gałczewa w tym turnieju. - W pierwszym secie z Kcynią zawodniczki nie były jeszcze wystarczająco zgrane. Ale później już się odpowiednio poczuły na boisku i wyraźnie wygrały drugiego seta. Spotkanie z Grutą było już zwykła formalnością.

Skład ekipy z Gminy Golub – Dobrzyń: Monika Kozak, Marta Korzeniewska, Olga Broszko, Sandra Derkowska, Anna Targońska, Agnieszka Żabińska, Oliwia Stępień, Julia Jagielska.