Siatkarki z Kopernika Gałczewo najlepsze w województwie!

W Gałczewie rozegrano trzeci decydujący mecz określający mistrza tegorocznych rozgrywek trzeciej ligi wojewódzkiej seniorek

Wyniki. Kopernik Gałczewo – MUKS Tie Break Solec Kujawski 3:2 (20:25; 17:25; 25:21; 25:22; 15:12).

Bardzo dramatyczny mecz rozegrały dziewczyny Kopernika. Na szczęście dał on im zwycięstwo które oznacza złoty medal w wojewódzkiej trzeciej lidze. Wygrana nie przyszła łatwo. Zwłaszcza dwa pierwsze sety nie dawały pewności co do takiego rozwiązania sprawy. Warto jeszcze dodać że Agnieszka Żabińska zdobyła już czwarty medal w mistrzostwach województwa w siatkówce kobiet ale po raz pierwszy jest to złoty krążek.
Pierwszego seta o wiele lepiej zaczęła ekipa z Solca.

Było 1:5 dla gości a potem 6:10. Później wynik zmienił się na 10:15 dla przyjezdnych. Tie Break powiększył przewagę na 13:20. Ostatecznie wygrał tego seta do 20.
W drugim dominacja zespołu z Solca była jeszcze większa. Prowadził 0:5; 3:10 a później 7:15. Potem przewaga wynosiła 12:20. Tie Break wygrał to rozdanie do 17.

Ale w trzecim secie okazało się że dwa zagrane koncertowo pierwsze sety kosztowały sporo sił zawodniczki z Solca. Jeszcze początek trzeciego rozdania należał do nich. Było 4:5; 7:10 i 13:15 dla Tie Brek. Ale potem do głosu zaczął dochodzić Kopernik. Wynik zmienił się na 20:18. W końcu gałczewianki wygrały tego seta do 21.

W czwartym przez prawie cały czas minimalną przewagę miały przeciwniczki z Solca. Było 4:5; 8:10; 14:15 a potem 19:20 dla ekipy rywalek. Ale końcówka należała już do Kopernika. Zespół z gminy Golub – Dobrzyń wygrał do 22.
W tie breaku lepszy początek miał Kopernik. Było 5:2 dla gałczewianek a później przy przejściu gospodynie prowadziły 8:5. Jednak później na prowadzenie 9:10 wyszedł zespół z Solca. Ale ostatecznie 15:12 wygrały gospodynie.

Po tym meczu i całym sezonie ogromne brawa należą się zawodniczkom oraz trenerowi Jerzemu Komorskiemu jak również prezesowi Jakubowi Filińskiemu. Po spotkaniu Marcin Jagodziński przedstawiciel kujawsko – pomorskiego okręgowego związku piłki siatkowej wręczył siatkarkom puchar oraz medale.

KOPERNIK: Agnieszka Żabińska, Wiktoria Ceglarska, Magdalena Lewandowska, Agata Winiarska, Joanna Dąbrowska, Emilia Pokora, Magdalena Piepiórka, Angelika Różalska, Luiza Modrzejewska.

Info z Polski - przegląd najważniejszych oraz najciekawszych informacji z kraju 22.03.2018