Siatkarki Kopernika Gałczewo liderkami po dwóch kolejkach. Wygrały z rezerwami Budowlanych

Drugi w tym sezonie mecz rozegrały w kategorii seniorka w wojewódzkiej trzeciej lidze siatkarki Kopernika Gałczewo.

Tym razem w swojej hali zmierzyły się z rezerwami Budowlanych Toruń. Wygrały 3:2 (25:22; 25:21; 13:25; 11:25; 15:7).
Spotkanie z rezerwami toruńskich Budowlanych było dla ekipy z Gałczewa bardzo trudnym pojedynkiem. Pełno w jego trakcie było zmian nastrojów oraz niepotrzebnych błędów. Ostatecznie gałczewianki wygrały 3:2 co jak się później okazało pozwoliło im wyjść na prowadzenie w tabeli ligowej.

Pierwszy set lepiej rozpoczął Kopernik. Prowadził 5:3 a później 10:9. Niestety ekipa Budowlanych wyszła na prowadzenie 12:15. Jednak końcówka należała już do gospodyń. Było 20:19 a ostateczny wynik seta to 25:22.
W drugim lepszy start miały torunianki. Było 3:5 dla Budowlanych ale później Kopernik wyszedł na prowadzenie 10:6. Potem torunianki zbliżyły się na 15:13 jednak potem Kopernik miał dobrą końcówkę. Gałczewianki prowadziły 20:16 a sam set zakończył się wynikiem 25:21.

Drugi set nie zapowiadał tego co wydarzyło się w dwóch kolejnych. Niestety trzeciego Kopernik zagrał fatalnie. Zespół z gminy Golub – Dobrzyń przegrywał 2:5; 5:10; 9:15 12:20 i ostatecznie uległ w nim rywalkom do 13.
Czwarty set był wręcz beznadziejnie słaby w wykonaniu Kopernika. Na początku było 4:5 dla Budowlanych a potem torunianki stopniowo zwiększały swoją przewagę. Było 7:10; 8:15; 9:20 i ostatecznie Budowlane wygrały do 11.

O tym kto wygra ten mecz musiał zadecydować tie break. Doskonale rozpoczął go Kopernik. Prowadził 5:0 a przy przejściu było 8:2 dla gałczewianek. Później już bez problemów prowadząc 10:3 Kopernik wygrał tie break 15:7. Następnym rywalem ekipy z gminy Golub – Dobrzyń będzie zespół z Solca Kujawskiego. Mecz w tym ostatnim mieście zostanie rozegrany w sobotę 4 listopada.

KOPERNIK: Paulina Czajkowska, Agnieszka Żabińska, Andżelika Różalska, Kinga Ratajczak, Joanna Dąbrowska, Magdalena Piepiórka, Emilia Pokora, Wiktoria Ceglarska, Agata Winiarska, Luiza Modrzejewska.

INFO Z POLSKI 26.10.2017 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju