Reprezentacja orlika Działyń brała udział w rozegranym we Włocławku mitingu lekkoatletycznym

Adam Chrzanowski
Dobry występ Działynian. Rywalizowali we Włocławku

-Nasza skromna 6- osobowa grupa złożona z uczniów Zespołu Szkół w Działyniu oraz ucznia Szkoły Podstawowej w Rużu – mówi Rafał Łęgowski, trener.

- Rywalizowała bardzo skutecznie. Wszyscy ukończyli zmagania w pierwszej 8 zawodów.Pierwszy medal wywalczyła Klaudia Grochocka. Klaudia w biegu na dystansie 60m najpierw wygrała serię eliminacyjną, a następnie, w finale zajęła 3 miejsce. Brązowy medal wywalczył także Jakub Grochocki. Jakub rywalizował na dystansie 300m w kategorii 2009r. Medal srebrny zdobył Krzysztof Skomra.

Tym razem Krzysztof rywalizował na dystansie 300m. Zawody były Otwartymi Mistrzostwami Województwa w Lekkiej Atletyce. W imprezie wystartowały dzieci, kluby, szkoły uczestniczące w programie „Lekkoatletyka Dla Każdego”, również spoza województwa. Jestem bardzo mile zaskoczony wynikami naszych podopiecznym. Wszystkim gratuluje. Bardzo dziękuje Panu Hipolitowi Piotrkowskiemu za dużą pomoc podczas w realizacji programu Lekkoatletyka Dla Każdego.

Wyniki uzyskane przez wszystkich przedstawicieli tego orlika. 3 miejsce, Klaudia Grochocka (ZS Działyń)- 60m. 3 miejsce, Jakub Grochocki (ZS Działyń)- 300m. 2 miejsce, Krzysztof Skomra (SP Ruże)- 300m. 5 miejsce, Bartosz Trokowski (ZS Działyń)- 300m. 7 miejsce, Julia Szyjkowska (ZS Działyń)- 600m. 8 miejsce, Weronika Celmer (ZS Działyń)- 600m.