Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Regularne kontrole będzie prowadziła w najbliższym czasie Powiatowa Społeczna Straż Wędkarska w Golubiu–Dobrzyniu.

Adam Chrzanowski
Cały czas będą kontrole. Postarają się uzupełnić sprzęt

Ma zamiar to czynić na wszystkich akwenach wodnych w naszym powiecie.

- Będą to jeziora które są administrowane przez zarząd rejonowy Polskiego Związku Wędkarskiego w Golubiu – Dobrzyniu – mówi Kazimierz Blokowski, komendant Powiatowej Społecznej Straży Rybackiej w Golubiu – Dobrzyniu.

- Są to Katlewo, Okonin, Oszczywilk, Handlowy Młyn, Owieczkowo, Słupno, Grodno, Jeziórki i Stawek. Do tego muszę dodać trzy rzeki czyli Drwęcę, Ruziec i Lubiankę. Kontrole będą przez nas dokonywane zarówno za dnia jak i w nocy. Będziemy poszukiwali narzędzi służących do kłusownictwa. Z tym że muszę podkreślić że aktualnie jest ono coraz mniejszym problemem. Występuje on nadal ale nie jest już tak nagminny jak w latach poprzednich. Większe kłopoty mamy z zaśmiecaniem wymienionych przeze mnie akwenów zarówno przez wędkarzy jak i innych użytkowników wód.

Golubsko – dobrzyńska Powiatowa Społeczna Straż Rybacka blisko współpracuje z lokalnymi samorządami. Na przykład w tym roku samorządowcy z całego powiatu kupili jej łódź.

- Ale nie tylko – mówi Kazimierz Blokowski. - Marek Rylowicz wójt gminy Golub – Dobrzyń podarował nam trzysta złotych. A niedawno wystąpiliśmy z pismami do wszystkich burmistrzów i wójtów oraz do starosty powiatowego o dofinansowanie nam planowanych zakupów sprzętów. Na przykład chcemy nabyć silnik spalinowy do wspomnianej łodzi. Planujemy też kupić lornetkę z noktowizorem, fotopułapkę i latarki. Naszym celem jest również uzupełnienie posiadanego przez nas umundurowania.

Siły społecznej straży rybackiej w powiecie golubsko–dobrzyńskim nie są w tej chwili duże. W tej chwili skupia tylko ośmioro strażników.

- W tej jedynie pięcioro z nich ma pełne uprawnienia – mówi Kazimierz Blokowski. - Pozostała trójka to kandydaci. Zatem cały czas trwa u nas nabór następnych chętnych. Żeby zostać w pełni strażnikiem trzeba przejść przez roczny okres próbny.

Społeczni strażnicy wędkarscy z Golubia–Dobrzynia współpracują z państwową strażą rybacką która swój posterunek posiada w Toruniu. Pomaga im również policja.

FLESZ: Autostrady, bramki, systemy płatności - jak ominąć korki?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na golubdobrzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto