Przez koronawirusa odwołane zostały imprezy z udziałem strażaków z Golubia-Dobrzynia. Nie będzie biegów przełajowych w naszym mieście

W ubiegłorocznej edycji biegów przełajowych w Golubiu-Dobrzyniu wzięło udział około 100 strażaków z województwa PSP
Wszystkie zaplanowane na maj i czerwiec zmagania sportowe z udziałem zawodowych strażaków zostały odwołane. Przyczyną jest trwająca właśnie pandemia koronawirusa. Nie będzie m.in. biegów przełajowych w naszym mieście.

Po raz pierwszy w historii nie odbędą się tegoroczne mistrzostwa województwa kujawsko-pomorskiego zawodowych strażaków w biegach przełajowych.

Od 2008 ich organizatorem była Powiatowa Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu.

- Jednak w tym roku tej rywalizacji nie będzie. Została odwołana przez nasze władze wojewódzkie – powiedział Paweł Warlikowski, powiatowy komendant PSP w Golubiu-Dobrzyniu.

Odwołane imprezy strażackie nie dotyczą tylko naszego miasta. Odwołane zostały również inne zmagania sportowe takie jak FCC, TFA czy też zawody w sporcie pożarniczym.

W Golubiu-Dobrzyniu zmagania w biegach przełajowych zawodowych strażaków z województwa kujawsko-pomorskiego miały do tej pory miejsce dwanaście razy. Zawodnicy zawsze walczyli na trasie liczącej około pięć kilometrów. Prowadziła po terenach leśnych wokół golubskiej komendy.