Przedostatni w rundzie zasadniczej mecz na szczeblu trzeciej ligi rozegrały seniorki Kopernika Gałczewo

Pewna wygrana seniorek Kopernika. Sokół wyraźnie słabszy

Tym razem na wyjeździe zmierzyły się z Sokołem Mogilno. Wygrały 3:0 w setach do 19; 16 i 16.

Nie miały problemu z odniesieniem zwycięstwa dziewczyny z gminy Golub – Dobrzyń w pojedynku z ekipą z Mogilna. Tylko momentami bardzo młody zespół gospodyń był w stanie nawiązać wyrównaną walkę z Kopernikiem. W pierwszym secie gałczewianki prowadziły 3:5 ale później wynik zmienił się na 10:7 dla gospodyń. Jednak później na prowadzenie ponownie wyszedł Kopernik. Było 10:15 dla ekipy z Gałczewa a później 13:20. Ostatecznie Kopernik pokonał mogilnianki do 19.

W drugim secie tylko początek był w miarę wyrównany. Jednak cały czas wszystko było pod kontrolą Kopernika. Zespół z Gałczewa prowadził 4:5 a potem 8:10. Później odskoczył na 9:15 a następnie 13:20. Ten set zakończył się zwycięstwem Kopernika do 16.

W trzecim na początku Kopernik wypracował sobie jeszcze większą przewagę. Było 2:5 a później 5:10 dla gości. Potem Sokół zbliżył się na 12:15 jednak końcówka należała do drużyny z Gałczewa. Podobnie jak w drugim secie tak i w trzecim Kopernik wygrał do 16.

Do końca rozgrywek pozostał gałczewiankom jeszcze jeden mecz. W sobotę 20 stycznia w swojej hali zagrają z Culmenem Chełmno.

Zalewska: „Reforma edukacji potrwa 5 lat”/Agencja Informacyjna Polska Press