MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Prestiżowe nagrody w krajowym konkursie BohaterOn dla nauczycieli z Kujawsko-Pomorskiego

Karolina Rokitnicka
Karolina Rokitnicka
Dwoje nauczycieli z województwa kujawsko-pomorskiego zdobyło statuetki w prestiżowym konkursie o zasięgu ogólnopolskim - BohaterOn im. Powstańców Warszawskich. To Patrycja Michalik z Nakła i Szymon Wiśniewski z Golubia-Dobrzynia
Dwoje nauczycieli z województwa kujawsko-pomorskiego zdobyło statuetki w prestiżowym konkursie o zasięgu ogólnopolskim - BohaterOn im. Powstańców Warszawskich. To Patrycja Michalik z Nakła i Szymon Wiśniewski z Golubia-Dobrzynia Collage PP
Dwoje nauczycieli z województwa kujawsko-pomorskiego zdobyło statuetki w prestiżowym konkursie o zasięgu ogólnopolskim - BohaterOn im. Powstańców Warszawskich. Doceniono pracę nauczycielki z Nakła nad Notecią Patrycji Michalik ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Szymona Wiśniewskiego z Zespołu Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu.

Zobacz wideo: Jedziesz na wakacje? Potrzebujesz szczepienia i certyfikatu.

Konkurs BohaterOn został zorganizowany pod patronatem premiera. Wyróżniane są w nim osoby, instytucje i firmy, które w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski XX wieku (lata 1918-1989) oraz edukację historyczno-patriotyczną – w roku obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O wynikach decydowała nie tylko kapituła, ale też internauci.

W zmaganiach było siedem kategorii nominowanych osób/instytucji i firm. W każdej wytypowano 5 kandydatów. W gronie wyróżnionych nauczycieli znalazło się dwoje przedstawicieli województwa kujawsko-pomorskiego. Oboje zdobyli statuetki. Złotą nagrodę otrzymała Patrycja Michalik ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. k. S. Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią. Do niej też trafiła nagroda publiczności. Polonistka stworzyła i prowadziła ogólnopolski projekt edukacyjny „Powstańcy’44 – pamiętamy!”, skierowany do młodzieży. Wzięło w nim udział 135 nauczycieli z 68 szkół, a inicjatywa została objęta honorowym patronatem Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Towarzystwa Przyjaciół Warszawy oraz burmistrza Nakła.

Szymon Wiśniewski, który zdobył brązową statuetkę, w czasie pandemii prowadził zdalne lekcje w ramach kujawsko-pomorskiej e-szkoły, jest też społecznikiem i nauczycielem historii w Zespole Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu. W konkursie doceniono jego pasję i zaangażowanie w przybliżanie uczniom i lokalnej społeczności naszej historii. Efektem działalności historyka jest m.in. profil w mediach społecznościowych poświęcony Ziemiom Pogranicza, a także kanał na platformie YouTube o nazwie „Urywki historii” dotyczący Golubia-Dobrzynia oraz okolicznych miejscowości.

Kanał powstał rok temu. Znajdziemy na nim szereg krótkich filmików o historii Golubia-Dobrzynia oraz okolic. Do tej pory powstało około 20 odcinków.

Szymona Wiśniewskiego cieszy nie tylko nominacja i docenienie w konkursie, ale także nagroda – spotkanie z powstańcami.

- Udział w Gali BohaterON w Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie oraz spotkanie z żyjącymi powstańcami warszawskimi to dla mnie ogromnie wyróżnienie i możliwość spotkania ze świadkami historii – mówi Szymon Wiśniewski.

Do tegorocznej nagrody zgłoszonych zostało we wszystkich kategoriach 300 kandydatów. W kategorii nauczyciel zgłoszeń było ponad 100.

- Kapituła wybrała 5 osób, a tylko 3 otrzymały statuetki plus nagrodę publiczności – internatów. To ogromne wyróżnienie dla mnie, ponieważ zauważono działania historyczne w moim malutkim mieście. Ostatni czas, zwłaszcza nauka w pandemii pokazała, że aby dotrzeć do młodych ludzi należy korzystać z nowoczesnych źródeł przekazywania wiedzy. Do stworzenia własnego kanału na YouTube zainspirowała mnie praca w Kujawsko-Pomorskiej E-Szkole, gdzie prowadziłem lekcje historii dla uczniów szkół podstawowych. Okazało się, że uczniowie są zainteresowani historią regionu. Opowiadanie o naszych lokalnych dziejach i pokazywanie, że historia to nie tylko przysłowiowa bitwa pod Grunwaldem, ale również np. wojna golubska, czy też ukazywanie historii mieszkańców Golubia-Dobrzynia, którzy brali udział w najważniejszych wydarzeniach to właśnie moim zdaniem klucz do zaciekawienia historią. Dziękuje bardzo Krzysiowi Skrzynieckiemu, bo bez jego pomocy nie udałoby się stworzyć projektu „Urywki Historii” - dodaje historyk.

Trwa głosowanie...

Czy wciąż przestrzegasz reżimu sanitarnego?

Dwoje nauczycieli z województwa kujawsko-pomorskiego zdobyło statuetki w prestiżowym konkursie o zasięgu ogólnopolskim - BohaterOn im. Powstańców Warszawskich. To Patrycja Michalik z Nakła i Szymon Wiśniewski z Golubia-Dobrzynia

Prestiżowe nagrody w krajowym konkursie BohaterOn dla nauczy...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na golubdobrzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto