Porażka Kopernika w Lidzbarku Welskim

aach
Lidzbark Welski – Kopernik 4:0
Lidzbark Welski – Kopernik 4:0 Adam Chrzanowski
Mecz kontrolny rozegrały zawodniczki UKS Kopernik Gałczewo. Ich rywalkami była ekipa juniorek z Lidzbarka Welskiego. Gałczewianki pojechały na ten mecz jako seniorki. Niestety przegrały bardzo wyraźnie. Grano cztery sety bez względu na wynik trzech pierwszych.

Rezultat spotkania. Lidzbark Welski – Kopernik 4:0 (25:10; 25:15; 25:23; 25:22).

Ponieważ w wojewódzkiej III lidze jest bardzo mało klubów zatem gałczewianki udały się na mecz kontrolny do sąsiedniego województwa warmińsko – mazurskiego. Spotkały się tam z ekipą z Lidzbarka Welskiego którą tworzyły dziewczyny w wieku juniorek. Początek meczu był dla dziewcząt z gminy Golub – Dobrzyń fatalny. Rywalki bardzo szybko uzyskały bardzo wyraźną przewagę której nie oddały do końca seta. W Koperniku szwankowało wszystko a zwłaszcza wystawa.

Drugi set był podobny. Rywalki silną zagrywką i skutecznymi atakami cały czas przeważały. Opór gałczewianek był już większy ale i tak nie pozwolił na uzyskanie dobrego rezultatu.

Dopiero w trzecim i czwartym secie Kopernik nawiązał wyrównaną grę z przeciwniczkami. Były to partie które mógł wygrać każdy zespół. Gałczewiankom zabrakło trochę szczęścia w ostatnich piłkach setów. Ale pokazały że stać je na lepszą grę tylko muszą być jeszcze bardziej zgrane. Najbliższy mecz ligowy zagrają dopiero 22 listopada. Na wyjeździe zmierzą się z Tucholanką Tuchola.

KOPERNIK: Agnieszka Topij. Romualda Topij, Martyna Malcan, Sandra Derkowska, Joanna Dąbrowska, Natalia Kopczyńska, Joanna Grochocka, Oliwia Stępień, Agnieszka Żabińska, Angelika Różalska, Monika Kozak.