Porażka kadetek Kopernika Gałczewo. Rywalki z Włocławka były lepsze

Kolejny mecz rozegrały w pierwszej wojewódzkiej kadetki Kopernika Gałczewo.

Tym razem w swojej hali zmierzyły się z WTS Włocławek. Przegrały 1:3 (25:20; 18:25; 21:25; 17:25).

Bardzo ważny mecz w tym sezonie rozegrały kadetki Kopernika. Gdyby udało im się wygrać ten pojedynek to wówczas miałyby nawet szansę uzyskać medal w tym sezonie. Niestety nie udała im się ta sztuka i wszystko wskazuje na to że podobnie jak w poprzednim sezonie będą musiały grać o utrzymanie się na tym szczeblu rozgrywek.

W pierwszym secie nic nie zapowiadało tak przykrego rozstrzygnięcia. Co prawda Kopernik przegrywał 2:5 ale potem wynik zmienił się na 10:8. Później gałczewianki prowadziły 15:12 i 20:14. Nie oddały już tej przewagi i wygrały tego seta do 20.

W drugim zaczęły dobrze. Prowadziły 5:3 ale rywalki wyszły na prowadzenie 7:10. Później WTS systematycznie powiększał przewagę. Było 9:15 i 11:20 dla włocławianek. Ostatecznie wygrały tego seta do 18.
W trzecim od samego początku zarysowała się lekka przewaga WTS-u. Było 3:5; 5:10 a potem 11:15 dla gości. Później wynik zmienił się na 17:20. WTS nie oddał już tej przewagi i wygrał całego seta do 21.
Czwarty był bardzo słaby w wykonaniu Kopernika. Początek był w miarę wyrównany. Rywalki prowadziły 6:10 ale później dominacja włocławianek była już ogromna. Wynik zmieniał się na 7:15 i 12:20. Ostatecznie WTS wygrał do 17. Kolejnym rywalem w kategorii kadetki Kopernika będzie zespół Budowlani Toruń.

KOPERNIK: Anna Targońska, Dominika Różańska, Julia Kwiatkowska, Maja Stępień, Joanna Grochocka, Joanna Dąbrowska, Julia Pagie, Wiktoria Klonowska, Weronika Makowska, Paulina Kopczyńska, Maria Kudrej, Patrycja Różalska.

Info z Polski - przegląd najważniejszych i najciekawszych informacji z kraju [23.11.2017]