Po turnieju barażowym w Gałczewie. Zostały w pierwszej lidze

Adam Chrzanowski
W hali gimnazjum w Gałczewie rozegrano turniej barażowy ligi wojewódzkiej kadetek

Gospodarzem imprezy był tamtejszy Kopernik. Dziewczęta z gminy Golub – Dobrzyń najpierw zagrały z Sokołem Mogilno. Wygrały 3:1 (10:25; 25:9; 25:12; 25:17).

Na początku pierwszego seta kibice zgromadzeni w hali gimnazjum w Gałczewie nie wierzyli własnym oczom. Gałczewianki nie miały dosłownie nic do powiedzenia w spotkaniu z ekipą z Mogilna. Nie trafiały zagrywek a atak po prostu nie istniał. Wykorzystały to przeciwniczki które prowadziły kolejno 1:5; 2:10; 7:15 i 8:20. Ostatecznie pokonały Kopernika do 10.

W drugim secie na szczęście gospodynie się przebudziły. Było 5:1 a potem 10:3 dla Kopernika. Później wynik zmienił się na 15:4 i 20:6. Ostatecznie gałczewianki wygrały do 9.

Trzeci set miał podobny przebieg jak drugi. Tylko na jego początku rywalki stawiały się gospodyniom. Kopernik prowadził 5:4; 10:7 a potem 15:8. Potem było 20:10 i ostatecznie gałczewianki wygrały do 12.

W czwartym secie Kopernik miał doskonały początek. Prowadził 5:1; 10:2 a potem 15:4. Później było 20:12 a kilka niepotrzebnych błędów spowodowało to że gałczewianki wygrały tego seta tylko do 17. To zwycięstwo spowodowało utrzymanie się Kopernika w pierwszej lidze wojewódzkiej kadetek. To spory sukces zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę to, że będą w niej grały już trzeci sezon z rzędu.

W drugim rozegranym tego dnia meczu Budowlani Toruń pokonały 3:1 Culmen Chełmno.

Następnego dnia najpierw Culmen pokonał 3:1 Sokół. A w meczu decydującym o tym kto zagra w finale wojewódzkim dramatyczny pojedynek Kopernik rozegrał z toruńskimi Budowlanymi. Niestety, zakończył się on wygraną 2:3 zespołu z Torunia w setach 25:20; 25:23; 20:25; 23:25; 12:15.

Ogromnie emocjonujące i stojący na bardzo wysokim poziomie mecz rozegrały kadetki Kopernika. Jednak pomimo doskonałej postawy i niezwykle ambitnej gry zakończył się on ich porażką. Po meczu płakały z żalu a naprawdę niewiele zabrakło im do wygrania tego spotkania.

W pierwszym secie rewelacyjnie zaczął Kopernik. Było 5:1; 10:2 a potem 15:10 dla zespołu z Gałczewa. Co prawda później rywalki zbliżyły się na 20:16 jednak gałczewianki nie oddały już prowadzenia i wygrały do 20.
W drugim secie ponownie na początku przewaga była po stronie Kopernika. Gałczewianki prowadziły 5:2 a potem 10:4. Później torunianki zbliżyły się do nich. Wynik zmienił się na 15:13 dla Kopernika a potem było 20:17 dla gospodyń. Ostatecznie gałczewianki wygrały tego seta do 23.

Niestety, ten mecz był kolejnym przykładem tego że jak się nie wygra w siatkówce 3:0 to przegra się 2:3. W trzecim secie rewelacyjnie zaczął zespół z Torunia. Budowlane prowadziły 1:5 ale później gałczewianki doprowadziły do stanu 9:10 dla rywalek. Jednak ponownie do głosu doszła ekipa z Torunia. Zmieniła rezultat spotkania na 10:15 a później 16:20. Ostatecznie wygrała tego seta do 20.

Czwarty set był niesamowicie nerwowy. Prowadziło Gałczewo 5:3. Potem było 10:9 dla Kopernika. Ale później na prowadzenie wyszła ekipa z Torunia. Wynik brzmiał 13:15 dla Budowlanych. Jednak znowu Kopernik objął prowadzenie 20:16. Potem było 22:19 dla gospodyń. Niestety, ku konsternacji a nawet rozpaczy widzów Kopernik nie wygrał tego seta. Budowlane wygrały go 25:23.

Zatem o wszystkim musiał zadecydować tie break. Lepiej zaczęły go gospodynie. Prowadziły 5:3 a przy przejściu było 8:4 dla Kopernika. Jednak od tego momentu bardzo dobrymi zagrywkami torunianki zaczęły odrabiać straty. Budowlane wyszły na prowadzenie 9:10. I to do ekipy gości należała końcówka. Ostatecznie wygrały 12:15.

Dziewczyny z Kopernika. Nikt do was nie ma pretensji za to porażkę. Wszyscy gratulują wam wspaniałej i ambitnej postawy w tym meczu. Zagrałyście naprawdę rewelacyjnie. Zabrakło tylko konsekwencji w czwartym i piątym secie a wspólnie cieszylibyśmy się z kolejnego historycznego suckesu klubowego.

KOPERNIK: Julianna Niedźwiedź, Wiktoria Gmurska, Wiktoria Klonowska, Weronika Makowska, Julia Pagie, Patrycja Różalska, Joanna Dąbrowska, Anna Targońska, Maja Stępień, Maria Kudrej, Dominika Różańska, Julia Kwiatkowska, Paulina Kopczyńska.

Dlaczego warto nosić odblaski? Mówi Sławek Piotrowski.