Po historycznym turnieju w pierwszej lidze. Siatkarki Kopernika Gałczewo przegrali po trzecich setach

Pierwszy w historii klubu turniej w pierwszej wojewódzkiej lidze młodziczek rozegrały siatkarki Kopernika Gałczewo.

Te historyczne zmagania przyszło im grać w Aleksandrowie Kujawskim. Niestety, hala w tym mieście należy do jednych z najmniejszych i najwęższych ze wszystkich dopuszczonych do rozgrywek w naszym województwie. Miało to spore znaczenie ale oczywiście nie przesądzało z góry sprawy. Gałczewianki przegrały jednak obydwa mecze po 1:2 i to zarówno z gospodyniami z tamtejszej Aleksandrii jak i pierwszej ekipie WTS Włocławek.

Pierwszym przeciwnikiem Kopernika były gospodynie. Niestety, pierwszy set zaczął się dla dziewcząt z gminy Golub – Dobrzyń bardzo słabo. Rywalki prowadziły 2:5; 4:10 a potem 8:15. Przy stanie 10:20 dla Aleksandrii stało się już jasne, że to Aleksandria wygra tego seta. Jej zawodniczki pokonały Kopernika do 11.

Ale w drugim secie po raz kolejny okazało się, że w siatkówce dziewcząt wiele rzeczy jest nieprzewidywalne. W drugim secie doskonale zaczął Kopernik. Prowadził 5:3; 10:8 a potem. 15:8. Gałczewianki już nie oddały tak wyraźnej przewagi i wygrały tego seta do 12.

Zatem o wszystkim musiał zadecydować tie break. Lepiej rozpoczęła go ekipa z Aleksandrowa. Prowadziła 3:5 a na przejściu było 4:8 dla Aleksandrii. Ostatecznie gospodynie wygrały tie breaka do 7.
W drugim meczu gałczewianki spotkały się z ekipą z Włocławka. W pierwszym secie wynik był bardzo zmienny. Kopernik prowadził 5:2 a potem 10:8. Później było 15:14 dla zespołu z Gałczewa. Jednak od tego momentu do głosu doszły dziewczyny z Włocławka. Wyszły na prowadzenie 17:20 i ostatecznie wygrały całego seta do 19.
Drugi był jeszcze bardziej emocjonujący. Kopernik prowadził 5:4 a potem było 6:10 dla WTS-u. Jednak następnie rezultat zmienił się na 15:14 dla Kopernika. Później było 20:17 dla zespołu z Gałczewa. Ale potem rywalki doprowadziły do remisu 24:24. Ostatecznie na przewagi 26:24 wygrał Kopernik.

W tie breaku o wiele lepiej rozpoczęła ekipa z Włocławka. Prowadziła 2:5 a przy przejściu wynik brzmiał 3:8. Potem było 3:10. Ostatecznie drużyna z Włocławka wygrała do 8. Gałczewainki przegrały te spotkania nie będąc wyraźnie słabszymi od dwóch najmocniejszych w tym sezonie zespołów w swojej kategorii wiekowej.

KOPERNIK: Julianna Niedźwiedź, Wiktoria Gmurska, Dominika Rózańska, Maja Stępień, Paulina Kopczyńska, Aleksandra Rydzińska, Julia Kwiatkowska.

Tego samego dnia seniorki Kopernika pokonały 3:0 w swojej hali Culmen Chełmno.

Dlaczego warto nosić odblaski? Mówi Sławek Piotrowski.

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia