Pewna wygrana kadetek Kopernika Gałczewo. Wykonały zakładany plan

Adam Chrzanowski
Ostatni w rundzie zasadniczej obecnego sezonu mecz rozegrały na szczeblu I ligi kadetki Kopernika Gałczewo

W swojej hali zmierzyły się ze Spartakusem Lniano. Wygrały 3:0 w setach do 12; 18 i 11.

Ostatni mecz w rundzie zasadniczej był zarazem łatwy i ważny dla Kopernika. Zespół z Lniana do tej pory nie wygrał seta. A zatem inny wynik jak 3:0 dla gospodyń byłby zawodem dla zespołu z gminy Golub – Dobrzyń. Ważny był albowiem wygrana oznaczała że dzięki niej Kopernik zakończy sezon zasadniczy na czwartym miejscu w tabeli ligowej. A to oznaczało że zespół z Gałczewa będzie organizatorem turnieju barażowego który odbędzie się 27 i 28 stycznia.

Początek meczu był wyrównany. W pierwszym secie 4:5 prowadził Spartakus. Ale potem dominowały już tylko gałczewianki. Było 10:6; 15:8 a później 20:11. Ostatecznie wygrały tego seta do 12.

W drugim początek był rewelacyjny. Kopernik prowadził 5:1 a potem 10:5. Jednak w tym momencie w ekipie z Gałczewa miał miejsce pewien przestój w grze. Wykorzystały to rywalki które zmieniły wynik na 15:13 dla Kopernika. Ostatecznie jednak gospodyniom udało się zdobyć decydujące punkty które dały im wygraną do 18.
Trzeci set był już partią bez historii. Gałczewianki prowadziły 5:0 a później 10:4. Potem wynik zmienił się na 15:8. Od stanu 20:11 dla Kopernika już było pewne że mogą ten mecz wygrać jedynie gospodynie. Pokonały rywalki do 11.

27 stycznia rywalem Kopernika w pierwszym meczu turnieju barażowego będzie Sokół Mogilno.
KOPERNIK: Julia Kwiatkowska, Maja Stępień, Weronika Makowska, Dominika Różańska, Julia Pagie, Joanna Dąbrowska, Anna Targońska, Wiktoria Gmurska, Witkoria Klonowska, Maria Kudrej, Julianna Niedźwiedź, Patrycja Różalska, Paulina Kopczyńska.

Zalewska: „Reforma edukacji potrwa 5 lat”/Agencja Informacyjna Polska Press

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani