Pałac Bydgoszcz - Kopernik Gałczewo 3:0

Planowa porażka kadetek Kopernika. Nie przyniosły wstydu w Bydgoszczy

Tym razem na wyjeździe spotkały się z potęgą wojewódzką Pałacem Bydgoszcz. Przegrały 0:3 w setach do 11; 19 i 14.

Mecz z ekipą która celuje w tym sezonie w mistrzostwo Polski zawsze dla takiego klubu jak Kopernik ogromnym wyzwaniem zwłaszcza jeśli jest rozgrywany na wyjeździe. Nikt oczywiście nie liczył na to że gałczewianki wygrają tam chociażby seta ale należało oczekiwać nawiązania walki. I w tym przypadku kibice nie zawiedli. Tylko w pierwszym secie dziewczyny z gminy Golub – Dobrzyń zżerała trema. Potem było wiele wymian i obopólnych ataków. Kończyły się zazwyczaj wygraną bydgoszczanek ale nie były to piłki zdobywane w łatwy czy banalny sposób.

W pierwszym secie przewaga Pałacu była bardzo duża. Bydgoszczanki prowadziły 5:1; 10:5; 15:6 a potem 20:9. Ostatecznie wygrały go do 11.

W drugim początek był bardzo wyrównany. Było 5:2 a potem 10:5 dla Pałacu. Ale konsekwentnie grające gałczewianki doprowadziły do stanu 16:16. Jednak wówczas przeciwniczki mocnymi serwisami zmieniły wynik na 20:16. Końcówka należała już do Pałacu które wygrały ten set do 19.
W trzecim na początku było w miarę wyrównanie. Pałac prowadził 5:4. Jednak później rywalki zdobywały przewagę. Wynik zmienił się na 10:5. 15:5 i 20:8 dla Pałacu. Pod koniec spotkania gałczewianki zdobyły kilka dodatkowych punktów co jednak było raczej efektem rozluźnienia mającego miejsce w ekipie z Bydgoszczy. Teraz w niedzielę 10 grudnia na wyjeździe zmierzą się z Budowlanymi Toruń. W tym meczu stawką będzie czwarte miejsce w lidze i prawo do zorganizowania turnieju barażowego kadetek w swojej hali.

KOPERNIK: Anna Targońska, Wiktoria Klonowska, Julia Pagie, Weronika Makowska, Patrycja Różalska, Dominika Różańska, Maja Stępień, Joanna Grochocka, Joanna Dąbrowska, Paulina Kopczyńska.

Info z Polski - przegląd najważniejszych i najciekawszych informacji z kraju [30.11.2017]