Ostatni turniej młodziczek Kopernika. Dwie porażki w Aleksandrowie

Adam Chrzanowski
Ostatni w tym sezonie turniej ligowy rozegrały siatkarskie młodziczki Kopernika Gałczewo

Tym razem po raz drugi walczyły na szczeblu pierwszej ligi. Zmagania miały mi9ejsce w Aleksandrowie Kujawskim.
Wyniki.
Kopernik – WTS I Włoclawek 0:2 (13:25; 15:25).

Kopernik – UKS Aleksandria Aleksandrów Kujawski 0:2 (24:26; 20:25).

Ostatni w tym sezonie turniej ligowy nie był dla dziewcząt z Gałczewa zbyt udany. W Aleksandrowie w bardzo małej hali nie wygrały tym razem jednak ani jednego seta. W pierwszym meczu z ekipą z Włocławka od samego początku przewaga należała do rywalek. WTS w pierwszym secie prowadził 2:5 a potem 4:10. Kiedy wynik zmienił się na 9:15 stało się jasne że tylko bardzo korzystny splot wydarzeń mógłby dać Kopernikowi zwycięstwo. Tak się nie stało i WTS wygrał ostatecznie do 13. W drugim secie było podobnie. Włocławianki prowadziły 0:5 a potem 1:10. Potem było 4:15 dla rywalek. Gałczewianki zmniejszyły przewagę do 15:20. Jednak pięć mocnych serwisów rywalek spowodowało że przeciwniczki wygrały do 15 tego seta.

Drugim przeciwnikiem Kopernika były gospodynie z Aleksandrowa Kujawskiego. Na początku lepiej spisywały się gałczewianki. Prowadziły 5:2 a potem 10:7. Później było 15:12 dla Kopernika. Niestety od tego momentu do głosu zaczęły dochodzić gospodynie. Wynik zmienił się na 19:20 dla przeciwniczek. Potem była wyrównana rywalizacja. Ostatecznie doszło do remisu 24:24. Ale dwie decydujące piłki wygrały niestety gospodynie. W drugim secie ponownie lepiej zaczął Kopernik. Prowadził 5:4 a potem 10:7. Jednak tym razem szybciej do głosu doszły rywalki. Było 14:15 a potem 17:20 dla ekipy z Aleksandrowa. Ostatecznie gospodynie wygrały do 20.

Po tym turnieju ekipa z Gałczewa zakończyła ligę na piątym miejscu w tabeli złożonej z 18 ekip z minimalną stratą do zespołów z miejsc czwartego i trzeciego. To najwyższa lokata w historii klubu z gminy Golub – Dobrzyń w historii jej występów w lidze wojewódzkiej w tej kategorii wiekowej. Jest to rewelacyjne osiągnięcie zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę to, że drużyna dysponowała tylko siedmioma zawodniczkami. To ogromny sukces zarówno tych młodych siatkarek jak i ich trenera Jakuba Filińskiego. Należą im się za to ogromne brawa i wiara w to że klub z Gałczewa będzie kontynuował swoje osiągnięcia w nowym sezonie również w kategorii młodziczka.