Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ośrodek w Wielgiem z myślą o niepełnosprawnych

Tomasz Błaszkiewicz
Tomasz Błaszkiewicz
Fot. archiwalne z czerwca 2019 r./SOSW w Wielgiem/
Od 25 maja w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wielgiem prowadzone są zajęcia rewalidacyjne dla uczniów, których rodzice lub opiekunowie prawni wyrazili zgodę.

W ramach zajęć rewalidacyjnych uczniowie biorą udział w logopedii, usprawnianiu ruchowym z elementami integracji sensorycznej, gimnastyce korekcyjnej oraz zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych.

W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, „kształcenie na odległość” w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wielgiem jest kontynuowane na dotychczasowych zasadach. W trybie stacjonarnym prowadzone są także zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w ramach programu „Za życiem”.

SOSW prowadzi również nabór uczniów do szkół wchodzących w skład ośrodka - 8-letniej Szkoły Podstawowej Specjalnej oraz 3-letniej Szkoły Przysposabiającej do Pracy (zajęcia prowadzone są dla dzieci/młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym i z niepełnosprawnościami  sprzężonymi).

– Ośrodek dysponuje internatem, także dzieciom/młodzieży zapewniona jest realizacja obowiązku szkolnego i nauki oraz całodobowa opieka (od niedzieli od godz.18:00 do piątku do godz.18:00) – tłumaczy Marta Wiwatowska-Szczutkowska z SOSW w Wielgiem.

Prowadzone są ponadto zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, dzięki utworzonemu ośrodkowi koordynacyjo-rehabilitacyjno-opiekuńczemu, realizowane w ramach programu „Za życiem”.

– Udział w dodatkowych zajęciach edukacyjnych i wychowawczych, wyjazdy na basen, kręgle biwaki, wycieczki, turnusy rehabilitacyjne jest bezpłatny, między innymi dzięki prowadzonemu przez grono pedagogiczne Stowarzyszeniu Przyjaciół SOSW w Wielgiem – zaznacza Marta Wiwatowska-Szczutkowska.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wielgiem zapewnia dzieciom/młodzieży udział w indywidualnych i grupowych zajęciach specjalistycznych w zakresie terapii pedagogicznej, zajęciach rewalidacyjnych, usprawniających ruchowo, logopedycznych, biofeedback, socjoterapii, hipoterapii oraz przygotowuje uczniów do samodzielnego funkcjonowania.

Rodzice ubiegający się o przyjęcie dziecka do Ośrodka powinni złożyć podanie do starosty (właściwego ze względu na miejsce zamieszkanie) o skierowanie podopiecznego do Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Wielgiem oraz aktualne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, wydane przez Poradnię Psychologiczno–Pedagogiczną.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na golubdobrzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto