Mogilno pokonane wyraźnie. Dobry start seniorek Kopernika

Pierwszy w nowym sezonie mecz ligowy rozegrały na szczeblu trzeciej ligi seniorki UKS Kopernik Gałczewo.

W swojej hali spotkały się z Pogonią Mogilno. Wygrały 3:0 w setach do 17; 12 i 20.

Wyjątkowo udany był trzecioligowy debiut klubu z gminy Golub – Dobrzyń. Zespół wzmocniony kilkoma zawodniczkami z zewnątrz nie miał dosłownie żadnych problemów z pokonaniem drużyny z Mogilna. Może tylko w trzecim secie kiedy przewaga Kopernika wynosiła tylko kilka punktów można było mieć obawy o końcowy wynik spotkania. W dwóch pierwszych nie było po prostu wątpliwości co do tego kto jest po prostu lepszy.

W pierwszym secie gałczewianki prowadziły 5:1. Potem wynik zmienił się na 10:4; 15:6 a później było 20:11. W końcu Kopernik wygrał do 17.

W drugim secie początek był bardziej wyrównany. Kopernik prowadził 5:4. Jednak szybko gałczewianki objęły prowadzenie 10:5 a potem 15:10. Następnie było 20:10 a wówczas stało się jasne że 2:0 w setach może już być tylko dla Kopernika. Gałczewianki wygrały ostatecznie do 12.

W trzecim można było mówić o najbardziej wyrównanej grze na co wskazują wyniki poszczególnych setów. Ale cały czas prowadził Kopernik. Było 5:4; 10:7; 15:11; 20:16 jednak ostatecznie ekipa z Gałczewa wygrała do 20. Po tym meczu śmiało można stwierdzić że z taką grą i w tym składzie zespół Kopernika stać nawet na wygrane całej ligi.

KOPERNIK: Paulina Czajkowska, Agnieszka Żabińska, Magdalena Lewandowska, Andżelika Różalska, Kinga Ratajczak, Joanna Dąbrowska, Magdalena Piepiórka, Emilia Pokora, Wiktoria Ceglarska, Agata Winiarska, Luiza Modrzejewska.

INFO Z POLSKI 19.10.2017 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju