Młodziczki UKS Kopernik Gałczewo brały udział w rozegranym w Toruniu turnieju

Kopernik utrzymał czwartą ligę

Wyniki.
Kopernik – Budowlani I Toruń 1:2 (18:25; 25:23; 12:15).
Kopernik – Aleksandria Aleksandrów Kujawski 2:0 (26:24; 25:14).

Ponieważ Budowlani wygrali 2:1 z Aleksandrią a zatem Kopernik w następnym turnieju ponownie zagra w czwartej lidze.

O dzisiejszych zmaganiach można powiedzieć tak – z seta na set gałczewianki grały coraz lepiej. Początek pierwszego meczu z zespołem z Torunia był dla nich fatalny. Przegrywały już 11:1 a dopiero później udało im się w jakimś stopniu zniwelować straty. W drugim secie udało im się uzyskać kilku punktową przewagę. Jednak odniesione zwycięstwo nie było zbyt okazałe. W każdym bądź razie wygrany set dał im prawo gry w tie breaku. W nim przy przejściu było 8:6 dla torunianek. Gałczewianki zbliżyły się trochę ale już nie na tyle żeby wygrać całe spotkanie z rywalem który był w ich zasięgu.

Pierwszy set w spotkaniu z Aleksandrowem był wyrównany. W pewnym momencie Kopernik przegrywał już 10:15. Ale udało mu się wyjść na prowadzenie 17:15. Później było punkt za punkt. Ostatecznie pod koniec seta szczęście uśmiechnęło się do zespołu z gminy Golub – Dobrzyń. Wygrały decydującą piłkę dającą im prowadzenie w tym spotkaniu. W drugim secie od samego początku dominował Kopernik. Było już 14:2 dla Gałczewa. Ostatecznie Kopernik wygrał bardzo wyraźnie. Dzięki temu utrzymał się na tym szczeblu rozgrywek.

KOPERNIK: Natalia Kopczyńska, Anna Targońska, Joanna Dąbrowska, Joanna Grochocka, Julia Pagie, Wiktoria Klonowska, Patrycja Różalska, Weronika Makowska, Maria Kudrej, Julia Dudkiewicz