Międzynarodowy Turniej Szachowy w Kowalewie Pomorskim. Zobacz zdjęcia

Karolina Rokitnicka
W tym roku dla dzieci zorganizowano dwudniowe zawody. Ostatniego dnia był natomiast otwarty turniej w szachach aktywnych. Do rywalizacji przystąpiło ponad 140 osób. Udostępnione przez Benedykt Mroziński/UM
Tradycyjnie w wakacje, w Kowalewie Pomorskim zorganizowano Międzynarodowy Turniej Szachowy. Była to już 28 edycja zmagań. Z powodu pandemii ponownie zastosowano okrojoną formę - trzydniową. Organizatorzy podsumowują zmagania i planują przyszłoroczną edycję, siedmiodniową.

Wyniki 28 Międzynarodowego Turnieju Szachowego w Kowalewie Pomorskiego

W kategorii do 8 lat zwyciężył Franciszek Błochowiak z Gniezna. Najlepszym zawodnikiem z gminy Kowalewo była Helena Szotowicz (LKS Promień Kowalewo Pomorskie), która zwyciężyła w kategorii dziewcząt.
W kategorii do 10 lat 1 miejsce zajął Tymon Jankowiak z Leszna. Z Kowalewa najlepszy był Szymon Parda (Promień), który zajął szóste miejsce.W kategorii do 15 lat wygrał Maciej Wolak z Krakowa. W tej grupie najlepszym z naszego klubu okazał się Kacper Wójcikowski, zajmując 14 miejsce.
W zmaganiach w szachach aktywnych na dystansie 9 rund zagrało 76 szachistów. Wśród nich byli ci z tytułami międzynarodowymi, a nawet jeden arcymistrz. Zwyciężył Jan Klimkowski z Konina. Z kobiet najlepsza była Hanna Koc z Gdańska. Z naszego regionu najlepiej wypadł Adam Arbart (Promień Kowalewo Pomorskie).

Nagrody dla najlepszych szachistów wręczyli: burmistrz Jacek Żurawski, zastępca burmistrza Ilona Rybicka, prezes UKS ORLIK Jolanta Zarembska oraz dyrektor MGOK Barbara Niewidział.

Organizację turnieju wsparła gmina w ramach dotacji na kulturę fizyczną i sport oraz kilka firm z gminy.

- Uczestnicy zawodów podkreślali, co już stało się tradycją, na bardzo dobrą organizację turnieju. Mamy nadzieję, że XXIX Turniej odbędzie się bez ograniczeń sanitarnych i powrócimy do siedmiodniowych zmagań przy szachownicy – informuje Benedykt Mroziński, szachista i propagator szachów.