Mecze piłki nożnej drużyn z powiatu golubsko-dobrzyńskiego – zobacz wyniki i zdjęcia

Karolina Rokitnicka
A-klasowa Drwęca Golub-Dobrzyń zagrała u siebie. Jej przeciwnikiem była Wisła Grudziądz. Mecz zakończył się remisem 1:1. Nadesłane
Pięć drużyn seniorskich z powiatu golubsko-dobrzyńskiego rozegrało mecze ligowe. Najlepszy wynik uzyskał Promień Kowalewo - 6:0. Niesamowitą końcówkę meczu miał Sokół Radomin, który z przegranej 1:3 w kilka minut zremisował na 3:3.

Remis Sokoła Radomin

Piątoligowy Sokół Radomin rozegrał na swoim boisku mecz z Krajną Sępólno Krajeńskie. Do 89 minuty goście prowadzili 3:1. W końcówce zespół z Radomina zdołał dołożyć dwa gole i zremisować 3:3.

-Do przerwy przegrywaliśmy 1:2 – powiedział Sławomir Rożek, trener Sokoła. - Szkoda tych dwóch bramek. Po przerwie bardzo długo odbijaliśmy się od muru obrony rywala. Na szczęście walczyliśmy do końca. Dzięki temu udało się nam zremisować. To nasza pierwsza strata punktów w tym sezonie. Jednak z drugiej strony jesteśmy zadowoleni z naszego dorobku czyli dziesięciu punktów po czterech kolejkach spotkań.

Skład Sokoła Radomin:

Miłosz Szponikowski, Czajkowski, Waldemar Jachowski 1, Kamil Szponikowski (55 Dawid Muchewicz), Konrad Muchewicz, Paweł Jachowski (73 Wąsowski), Przemysław Jachowski (85 Robert Piotrowski), Szpejankowski 1 (70 Żuchowski), Piotr Marcinkowski, Nurkowski, Krzysztof Marcinkowski (80 Szyjkowski 1).

Zwycięstwo Promienia Kowalewo Pomorskie

Promień Kowalewo Pomorskie, w ramach rozgrywek V ligi, u siebie ograł 6:0 Radzyniankę Radzyń Chełmiński.

-W siódmej minucie objęliśmy prowadzenie – powiedział Bartosz Jagielski, trener Promienia. - A do przerwy było 5:0 dla nas. Po przerwie mogliśmy strzelić jeszcze raz tyle goli. Najważniejsze, że odnieśliśmy pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, które było tak okazałe. Z postawy moich podopiecznych jestem bardzo zadowolony.

Skład Promienia Kowalewo:

Dybka, Wilkanowski 1 (80 Przypis), Andrzejewski, Marski, Wiśniewski, Żuchowski (75 Sutkowski), Kończalski 1 (67 Pawlewicz), Kraśniewski, Rożnowski 3, Łuszczyński 1, Marcinkowski (82 Łuczak).

W weekend 22-23 sierpnia rozpoczęły się rozgrywki w A- i B-klasie.

Mecz Zrywu Wrocki przełożony przez kolizję

Niestety nie doszło do meczu B-klasowego Zrywu Wrocki, ponieważ pięciu piłkarzy jadących na mecz miało stłuczkę w okolicy Kowalewa Pomorskiego. Nikomu nic się nie stało. Jednak mecz został przełożony.

-Nie spodziewałem się tego, że rywale postawią przed nami tak silne warunki – powiedział Paweł Pepliński, trener Drwęcy. - Na pewno ułatwiło im to, że nie mieliśmy dzisiaj pełnego składu. Jeśli chodzi o przebieg meczu, to zabrakło nam szczęścia w kilku bardzo dobrych okazjach bramkowych. Dlatego też ten wynik jest dla mnie stratą dwóch punktów a nie zdobyczą jednego.

Skład Drwęcy Golub-Dobrzyń:

Bojanowski, Romanowski (88 Pytel), Sitkowski, Bączkowski, Guzowski (85 Dawid Pagie), Grochocki, Karol Gołoś, Kamiński, Pawłowski, Rutkowski, Pietrzykowski.

Przegrana Pogromu Zbójno

W A-klasie zagrał także Pogrom Zbójno. Uległ na wyjeździe 3:4 Węgrowiance Węgrowo.

-Pierwszą połowę wygraliśmy 1:3 – powiedział Piotr Rabażyński, trener Pogromu. - Niestety, w drugiej straciliśmy trzy bramki po stałych fragmentach gry. Pod koniec meczu mieliśmy jeszcze bardzo dobrą okazję strzelecką. Jednak nie udało się nam jej wykorzystać. Moim zdaniem rywale wygrali zasłużenie.

Skład Pogromu Zbójno:

Jarzębowski, Miller (65 Mateusz Nowicki (85 Boniecki)), Cichowicz, Mateusz Skrzeszewski, Kraśniewski, Kamiński, Myszkowski (75 Dykowski), Wróblewski, Pietruszyński, Falkiewicz 1 (70 Makowski), Damian Skrzeszewski – 1; jeden gol był dla Pogromu samobójczy.

Trwa głosowanie...

Czy wciąż przestrzegasz reżimu sanitarnego?

B-Klasowe rezerwy Drwęcy Golub-Dobrzyń zmierzyły się z Tartakiem Klamry. Spotkanie zakończyło się przegraną 2:4.

-Oprócz porażki najbardziej martwi mnie sposób, w jaki traciliśmy dzisiaj gole – powiedział Kamil Nowatkowski, trener rezerw Drwęcy. - Padały po banalnych błędach. Z przegranej również nie jestem zadowolony. Jednak chciałbym zwrócić uwagę na to, że w drużynie mamy bardzo młodych piłkarzy oraz takich którzy niedawno wznowili kariery. Musi trochę potrwać zanim zaczną uzyskiwać lepsze wyniki.