Mecz 5 ligi Iskra Ciechocin – Drwęca Golub–Dobrzyń 1:0

Sześć ekip seniorskich z powiatu golubsko–dobrzyńskiego rozegrało swoje następne mecze ligowe.

Tym razem wydarzeniem kolejki było piątoligowe spotkanie derbowe które zostało rozegrane w Elgiszewie. Grająca tam Iskra Ciechocin podejmowała Drwęcę Golub – Dobrzyń. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 1:0. Co ciekawe zwycięskiego gola uzyskał w 88 minucie Adam Wieczyński a było to wówczas gdy Iskra grała w dziesięciu po czerwonej kartce dla wprowadzonego w 75 minucie meczu Roberta Piotrowskiego. Ciężki bój stoczył również inny piątoligowiec Sokół Radomin.

Wygrał u siebie 1:0 z Mustangiem Ostaszewo. Warto dodać że w pierwszej połowie przy bezbramkowym wyniku meczu rzut karny obronił Miłosz Szponikowski bramkarz Sokoła. Dobrze kończy ten sezon A-klasowy Pogrom Zbójno. Tym razem podejmował u siebie wyżej notowany Cyklon Kończewice. Zremisował z nim 1:1. A o wiele gorzej zakończył rozgrywki B-klasowy Zryw Wrocki. Na wyjeździe przegrał aż 8:0 z LZS Bobrowo. Także 0:8 przegrał piątoligowy Promień Kowalewo Pomorskie. U siebie spotkał się z Polonią Bydgoszcz która strzeliła mu właśnie aż tyle goli.

Pomeczeowe opinie:

V.Liga. Iskra Ciechocin – Drwęca Golub – Dobrzyń 1:0.

-W tym spotkaniu po raz kolejny okazało się że w piłce nożnej oprócz umiejętności potrzeba również szczęścia – mówi Łukasz Kierzkowski, trener Drwęcy. - A jego nam dzisiaj zabrakło. Poza tym po raz pierwszy zagraliśmy dzisiaj z rywalem który grał piłką a nie wybijał ją przed siebie. Jeśli chodzi o przebieg spotkania to bardzo chciałbym pochwalić moich podopiecznych za to co pokazali dzisiaj na boisku.

W trakcie meczu sędzia nie uznał nam gola. Podobno Kamil Góral który go uzyskał znajdował się na pozycji spalonej. A decydująca akcja miała miejsce w 88 minucie. Wówczas przeprowadziliśmy kontrę trzech na jednego. Straciliśmy piłkę a rywale przeprowadzili akcję po której uzyskali celne trafienie.
DRWĘCA: Bojanowski, Bączkowski, Karol Pagie, Studziński, Boniecki, Lubieński (65 Sitkowski), Modrzejewski, Artur Pagie (Niburski), Piotrowski (85 Saletra), Dejewski, Góral.

-Zwycięstwo przyszło nam dzisiaj bardzo ciężko – mówi Jarosław Białek, trener Iskry. - Rywale okazali się być dobrą i bardzo dobrze zorganizowaną drużyną w której grali naprawdę dobrzy piłkarze. Kiedy w 79 minucie Robert Piotrowski otrzymał czerwoną kartkę przeciwnicy trochę się odkryli. Nam udało się wykorzystać okazję którą mieliśmy na dwie minuty przed końcem spotkania. Najważniejsze że te trzy punkty pozostały z naszym zespołem.

ISKRA: Mateusz Marcinkowski, Nurkowski, Paweł Piotrowski (75 Robert Piotrowski), Bihus, Jagielski, Bartosz Marcinkowski (60 Wróblewski), Poczwardowski, Melnyk (68 Kulasiński), Pukłacki, Wieczyński 1, Majewski (46 Sadowski).

V.Liga. Sokół Radomin – Mustang Ostaszewo 1:0.

-Przez całe spotkanie mieliśmy kontrolę nad przebiegiem meczu – mówi Sławomir Rożek, trener Sokoła. - Jednak byliśmy bardzo nieskuteczni. Trafiliśmy między innymi w poprzeczkę. Z kolei przeciwnicy nie strzelili rzutu karnego. W końcu prowadzenie uzyskaliśmy w 47 minucie. Bramkę zdobył dla nas Przemysław Jachowski. Pod koniec meczu obawiałem się tego żeby rywale nie wyrównali. Na szczęście nie powtórzyła się sytuacja z jednego z poprzednich spotkań i wygraliśmy ten mecz.

SOKÓŁ: Miłosz Szponikowski, Krzysztof Marcinkowski, Waldemar Jachowski, Czajkowski, Miłosz Piotrowski, Kamil Szponikowski, Przemysław Jachowski 1, Stefański, Bruzdewicz (75 Gębski), Piotr Marcinkowski (90 Muchewicz), Guzowski (55 Szyjkowski).

A-Klasa. Pogrom Zbójno – Cyklon Kończewice 1:1.

-Powinniśmy wygrać ten mecz – mówi Krzysztof Szychulski, trener Pogromu. - W pierwszej połowie rywale oddali jeden strzał na naszą bramkę. I niestety dał on im prowadzenie. My po przerwie wyrównaliśmy dopiero w 77 minucie. Gola uzyskał dla nas Grochocki. Niestety było to nasze jedyne trafienie.
POGROM: Czyżykowski, Dariusz Gołoś, Dolecki, Grabkowski, Bętlejewski, Kamiński, Dąbrowski, Nowicki (77 Urbański), Grochocki 1, Karol Gołoś, Białkowski.

B-KLASA. LZS Bobrowo – Zryw Wrocki 8:0.

-Rzadko narzekam na sędziów ale dzisiaj uważam że zostaliśmy przez nich skrzywdzeni – mówi Adam Pawlikowski, trener Zrywu. - Najpierw w 40 minucie mieliśmy sytuację sam na sam z bramkarzem. Nasz zawodnik został sfaulowany. A rywal nie dostał czerwonej kartki. A trzy minuty później w podobnej sytuacji rywale uzyskali prawo egzekwowania rzutu karnego. Nasz zawodnik Łukasz Tylicki zaprotestował za co dostał czerwoną kartkę. Rywale wykorzystali jedenastkę i wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej rywale strzelali nam gole bez większych problemów.

ZRYW: Sitkowski (70 Kamil Przyjemski), Tylicki, Spoczyński (70 Ziółkowski), Kłosowski, Toczyski (50 Ciesielski), Jabłoński, Pytel, Kopaczewski, Czajkowski.

V.Liga. Promień Kowalewo Pomorskie – Polonia Bydgoszcz 0:8.

-Rywale zagrali dzisiaj na całkowitym luzie – mówi Mirosław Milczarek, wiceprezes Promienia. - Już w czwartej minucie uzyskali prowadzenie. Do przerwy było 0:4. W drugiej połowie goście dorzucili jeszcze raz tyle goli. My nie wykorzystaliśmy dwóch dobrych okazji bramkowych które mieli Łuszczyński i Jagielski. Dla nas jest to najwyższa porażka zanotowana w tym sezonie.

PROMIEŃ: Dybka, Bocianowski (25 Wilkanowski), Rzepiński, Pawlewicz, Glaza (35 Łuszczyński), Kawula, Delimata, Wieczorkowski, Olkowski, Jagielski (55 Stankiewicz), Bartoszyński.

INFO Z POLSKI 1.06.2017 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju